Aasa stawia na rozwój na polskim rynku

Ovais Siddiqui stanął na czele polskiego oddziału firmy Aasa, specjalizującej się w rozwiązaniach kredytowych dla konsumentów oraz małych i średnich przedsiębiorstw. Nowy prezes zarządu będzie odpowiedzialny za kontynuację realizacji strategii firmy, obejmującą dostarczane przejrzystych, elastycznych i długoterminowych pożyczek ratalnych.

Ovais Siddiqui ma ponad 14-letnie doświadczenie biznesowe, zdobyte głównie w sektorze finansowym. Dołączył do Aasa po trzech latach piastowania funkcji Country Managera w Axcess Financial Poland/SuperCredit, amerykańskiej firmie zajmującej się pożyczkami konsumenckimi. Wcześniej przez blisko trzy lata pełnił funkcję Chief Financial Officera w rumuńskim oddziale firmy Provident, gdzie koordynował m.in. wejście firmy na rynek bułgarski i był odpowiedzialny za działania na Bałkanach.

– Cieszę się z nowego wyzwania, jakim jest wspieranie dynamicznego rozwoju Aasa w Polsce – powiedział Siddiqui. – Moim celem jest dalsze umacnianie pozycji firmy na rynku lokalnym, jak i rozwijanie międzynarodowej współpracy wewnątrz Grupy Aasa. Równie ważne jest stałe dostarczanie profesjonalnego wsparcia finansowego naszym klientom, zgodnie z polityką odpowiedzialności i bezpieczeństwa.

Nominacja nowego prezesa ma celu między innymi wniesienie do firmy mocnego doświadczenia w zakresie fuzji, przejęć i operacji biznesowych, w szczególności w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Siddiqui pracując dla First Data, potentata w dziedzinie usług transakcyjnych, odpowiadał za tego typu działania na terenie Niemiec, Austrii i regionu Europy Środkowo-Wschodniej, a w Polsce pracował m.in. nad pozyskaniem Polcard.

Nowy prezes Aasa Polska jest absolwentem London School of Economics & Political Sciences (LSE) oraz członkiem Institute of Chartered Accountants of England & Wales należącego do Deloitte w Londynie. Ovais Siddiqui mieszka w Warszawie, a w wolnych chwilach fotografuje oraz podróżuje, najchętniej w miejsca, gdzie można grać w piłkę plażową.

Aasa Polska jest oddziałem międzynarodowej finansowo-technologicznej firmy Aasa Global o skandynawskich korzeniach, który funkcjonuje na polskim rynku od 2012 roku. W ciągu ostatnich lat uzyskała dofinansowanie od Banku Zachodniego WBK, Credit Value Investments, Mezzanine Management, Novator Partners Group i Olimpia Group.