Allegro Pay wzmacnia reprezentację sektora BNPL w Związku Przedsiębiorstw Finansowych

Allegro Pay wzmacnia reprezentację sektora BNPL w Związku Przedsiębiorstw Finansowych

Firma Allegro Pay, fintechowe ramię Allegro, europejskiego czempiona na rynku e-commerce, dołączyła do grona Członków ZPF. Firma oferuje usługę płatności odroczonych dla klientów indywidualnych, które uzupełniają ofertę płatności dla użytkowników Allegro.pl. Dziewięć miesięcy po udostępnieniu swojej szytej na miarę oferty wszystkim chętnym, Allegro Pay pozyskało już ponad milion klientów korzystających z przejrzystej i bezpiecznej usługi “kup teraz, zapłać później”, dzięki której można odroczyć płatności za zakupy na Allegro lub rozłożyć je na dogodne raty. Tylko w pierwszym kwartale 2022 roku Allegro Pay udzieliło pożyczek na kwotę 965 mln zł, co stanowi 400% wzrost rok do roku. Rozwój ten idzie w parze z rosnącą satysfakcją klientów, którzy przyznali Allegro Pay NPS – net promoter score, czyli wskaźnik zadowolenia klientów – na niezrównanym w sektorze poziomie 94, w pierwszych trzech miesiącach roku.

Rozwój Allegro Pay nabiera tempa. Niedawno świętowaliśmy milionowego klienta korzystającego z naszej oferty odroczonych płatności na Allegro, a teraz dołączamy do grona ponad stu kluczowych przedsiębiorstw finansowych zrzeszonych w ZPF”, To zaszczyt, ale i zobowiązanie. ZPF to świetne forum wymiany doświadczeń, jak i aktywny partner społeczny sektora. Cieszymy się, że mogąc z tego czerpać wniesiemy też naszą fintechową wiedzę i perspektywę powiedział Rafał Czernik, Director of Consumer Finance Services w Allegro. “ 

Przystąpienie Allegro Pay do Związku wzmacnia reprezentację firm z sektora płatności odroczonych w naszej organizacji i otwiera nowe możliwości współpracy w obszarze technologii finansowych dla Członków ZPF. Serdecznie witamy na pokładzie!