ANG Spółdzielnia Doradców Kredytowych, KRUK S.A. i TU Europa – praktyki Członków KPF społecznie odpowiedzialne

ANG Spółdzielnia Doradców Kredytowych, KRUK S.A. i TU Europa – praktyki trzech firm, zrzeszonych w Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce znalazły uznanie w oczach specjalistów od CSR i trafiły do Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2013. Dobre praktyki”, opublikowanego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Prawdziwym królem polowania okazała się pierwsza z wymienionych spółek, której aż pięć działań wywarło wrażenie na ekspertach.

DEBIUT „NA PIĄTKĘ”

ANG Spółdzielnia Doradców Kredytowych ma powody do satysfakcji. Nie dość, że może się pochwalić pięcioma społecznie odpowiedzialnymi praktykami, to jeszcze ich wyróżnienie w raporcie nastąpiło w…debiucie. – Jak na raportowego debiutanta, to świetny rezultat, po prostu debiut na piątkę. CSR to dla nas sposób prowadzenia biznesu, dlatego jestem przekonany, że w kolejnych latach dobre praktyki ANG Spółdzielni Doradców Kredytowych będą regularnie pojawiać się w raporcie – mówi Artur Nowak – Gocławski, założyciel Spółdzielni.

Czemu stołeczna spółka zawdzięcza tak spektakularne osiągnięcie? Wyróżnione praktyki dotyczą różnych obszarów społecznej odpowiedzialności. ANG Doradcy Kredytowi prowadzą proekologiczną politykę marketingową, przejawiającą się w drukowaniu biurowych materiałów na ekologicznym papierze. Ponadto powołali do życia Fundację Korporacyjną „Będę Kim Zechcę”, która część zysków przeznacza na cele społeczne; firma tworzy także portal nienieodpowiedzialni.pl, promujący zrównoważony rozwój branży finansowej, a którego uruchomienie poprzedziła zorganizowaniem konferencji ” Dlaczego nie możemy być nieodpowiedzialni?”. ANG otrzymało też wyróżnienie w kategorii „edukacja rynku” za dzielenie się wiedzą na temat CSR z innymi spółdzielcami. Spółka z Warszawy jest również inicjatorem konkursu dla najlepszego przedsiębiorstwa społecznego.

DOBRY PLAN KRUKA 

W tegorocznym raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu pojawiły się także dobre praktyki dwóch innych Członków KPF – KRUK S.A. oraz TU Europa. Firmę, zarządzającą wierzytelnościami uhonorowano za przygotowanie i realizację Programu Dobry Plan. Od pięciu lat KRUK S.A. promuje Dzień Bez Długu, który stał się pretekstem do eksponowania znaczenia wczesnej edukacji finansowej, uświadamiania najmłodszych o wartości pieniądza i nauki oszczędzania.

TU EUROPA POMAGA CHORYM DZIECIOM 

Z kolei TU Europa wciela w życie program „Europejski pomocnik”, który przewiduje pomoc chorym dzieciom, najczęściej polegającą na finansowaniu operacji lub rehabilitacji.

Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce w 2013. Dobre praktyki” opisuje działania firm w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu w siedmiu kategoriach: ład organizacyjny, praktyki z zakresu prawa pracy, środowisko, uczciwe praktyki operacyjne, prawa człowieka, zagadnienia konsumenckie oraz zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej.

źródło: blog.angkredyty.pl