Biznes prekursorem innowacji społeczno-środowiskowych

Biznes prekursorem innowacji społeczno-środowiskowych

Zapraszamy do udziału w konferencji Biznes prekursorem innowacji społeczno-środowiskowych. Social Carbon Offset. Konferencja odbędzie się w dniu 20 czerwca 2016 r. w Warszawie – Centrum Zielna, ul. Zielna 37.

Konferencja to spotkanie dla świadomych, odpowiedzialnych przedsiębiorców. Przedsiębiorców, którzy rozumiejąc dynamikę zmian zachodzących w otoczeniu w jakim funkcjonują – reagują na nie, dostrzegając problemy rozwiązują je, a pojawiające się szanse wykorzystują.

Podczas spotkania dowiedzą się Państwo w jaki sposób biznes może reagować na jeden z najpoważniejszych kryzysów współczesnego świata. Poznają Państwo firmy, które świadome swego wpływu na środowisko i lokalne społeczności już od dawna podejmują działania. Zaprezentowane zostaną innowacyjne narzędzia umożliwiające jednoczesną odpowiedź na problemy środowiskowe i społeczne. Narzędzie, którego zastosowanie przynosi także bezpośrednie korzyści dla przedsiębiorstwa – realne oszczędności, kreowanie odpowiedzialnego wizerunku, pozyskanie nowych, świadomych klientów.

Podczas konferencji do dyspozycji uczestników będzie strefa gier, uczestnicy będą mogli wziąć udział w grach:

  • Sustainable Business Value Game, której celem jest budowanie umiejętności strategicznego zarządzania csr,
  • Remiks energetyczny, dyskusyjna gra korporacyjna zachęcająca do rozmowy o polskim miksie energetycznym.

Organizator prosi o rejestrację na spotkanie do dnia 18 czerwca 2016 r. – formularz jest dostępny TUTAJ

 

Konferencja prezentująca markę Social Carbon Offset organizowana jest w ramach projektu Zielona Energia Zmiany Społecznej realizowanego przez konsorcjum: Fundacja Aeris Futuro (lider), Instytut Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią PAN, The Sustainers sp. z o.o. i przedsiębiorstwo Kalich w ramach I konkursu Programu Innowacje Społeczne dofinansowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Więcej informacji na www.carbonoffset.pl i www.aerisfuturo.pl