Capital Service automatyzuje procesy oceny zdolności kredytowej

Notowana na rynku obligacji GPW Catalyst spółka: Capital Service S.A. zakończyła wdrożenie systemu klasy Business Intelligence. Główne cele wdrożenia to usprawnienie i automatyzacja oceny ryzyka kredytowego, a także zdolności kredytowej klientów.

Capital Service S.A. działa na rynku pozabankowych pożyczek gotówkowych. Swoje usługi oferuje za pośrednictwem ogólnopolskiej sieci oddziałów, własnego Contact Center i serwisu internetowego. Ze względu na dużą skalę działania i liczbę spływających do centrali wniosków kredytowych, niezbędny stał się zakup systemu analitycznego, który pozwoli zautomatyzować i skrócić do minimum procesy oceny ryzyka kredytowego oraz obsługi klienta.  Dodatkowym celem wdrożenia jest także poprawa jakości portfela kredytowego spółki.

Aby osiągnąć te cele, zarząd spółki zdecydował się na zakup oprogramowania Ferryt.Scoring, które wykorzystuje tzw. „silnik decyzyjny” systemu klasy business Intelligence: InForum BI Studio. Oba systemy oferowane są przez poznańską firmę DomData AG i od kilku lat funkcjonują na rynku instytucji finansowych.

Dzięki tej inwestycji, analitycy Capital Service S.A. będą mogli samodzielnie i w krótszym czasie tworzyć zaawansowane modele scoringowe niezbędne do prawidłowej oceny zdolności kredytowej klientów zainteresowanych pożyczkami. W efekcie, pełen proces weryfikacji zdolności kredytowej będzie odbywał się natychmiast (w trybie on-line) po wprowadzeniu do systemu niezbędnych danych wnioskodawcy. Dodatkowo, Ferryt.Scoring usprawni także proces masowego generowania ofert wstępnych, tworzonych na potrzeby różnorodnych kampanii marketingowych Capital Service S.A.