CBP Poland na platformie samorządowej KPF

CBP Poland na platformie samorządowej KPF

W marcu 2016 r. do KPF dołączył kolejny Członek, CBP Poland Sp. z o.o., jedna z największych francuskich firm brokerskich działająca od 1991 r. wzmacniając ekspercki charakter organizacji w obszarze bancassurance.

CBP Poland specjalizuje się w bancassurance dostarczając bankom i pośrednikom kredytowym produkty ubezpieczeniowe przygotowane we współpracy z wiodącymi towarzystwami ubezpieczeniowymi. Firma oferuje swoje usługi także w Hiszpanii, Portugalii, Włoszech, Niemczech, a od drugiej połowy 2015 r. również w Polsce.

CBP Poland ze względu na profil działalności i model biznesowy oraz doświadczenia z wielu rynków europejskich stanie się zapewne, podobnie jak i w innych krajach, ważnym partnerem dla sektora kredytowego, w szczególności dla banków, pośredników i doradców finansowych oraz instytucji pożyczkowych.

– Doceniamy ekspercki profil działalności KPF, organizacji, która systematycznie badając rynek finansowy w Polsce, jednocześnie promuje wartości bardzo istotne w relacjach biznesowych, profesjonalizm i zasady etyczne. KPF dostarcza cennej wiedzy na temat rynku finansowego w Polsce, przygotowuje profesjonalne analizy rynku, konsultuje zmiany legislacyjne i dlatego przynależność do tej organizacji CBP, firmy dostarczającej rozwiązania ubezpieczeniowe dla kredytobiorców, wydała nam się naturalna. – powiedział Jarosław Ciszewski, Dyrektor Generalny i Prezes Zarządu CBP Poland Sp. z o.o.

Kompleksowe usługi CBP obejmują: doradztwo przy wyborze produktów ubezpieczeniowych i przygotowanie produktów indywidulanie dopasowanych do potrzeb klientów banku lub pośrednika kredytowego, dostarczanie rozwiązań i narzędzi sprzedażowych, szkolenia sieci sprzedaży, obsługę posprzedażową produktów ubezpieczeniowych. Obecnie spółka współpracuje z ponad 120 bankami, pośrednikami kredytowymi i ubezpieczycielami, obejmując ochroną w Europie ponad 12,5 mln kredytobiorców, a składka zebrana w 2015 r. przez współpracujące z CBP instytucje finansowe wyniosła ponad 2,5 mld euro.

– Cieszy mnie ogromnie fakt, iż CBP obecne na wielu rynkach europejskich podejmuje wysiłek wspierania organizacji samorządowych nie tylko w tamtych krajach, ale także w Polsce. Przystąpienie firmy do KPF sprawi, że relacje współpracy z siostrzanymi organizacjami, mającymi wspólną europejską platformę samorządową EUROFINAS, zostaną dodatkowo wzmocnione – powiedział Andrzej Roter, Dyrektor Generalny KPF.