Coraz większe grono Członków KPF

Coraz większe grono Członków KPF

Różnice w charakterystykach biznesowych przedsiębiorstw finansowych, prowadzących komplementarną, a czasem konkurencyjną działalność, nie są przeszkodą dla samorządowych procesów integracyjnych. Są one raczej źródłem rzeczowej wymiany doświadczeń, narzędziem do weryfikacji własnego modelu biznesowego i oceny doświadczeń klientów. Wiedzą o tym firmy, które w ostatnim czasie dołączyły do platformy samorządowej KPF, by uczestniczyć w pracach na rzecz stabilnego rozwoju i wzrostu zaufania do całego rynku usług finansowych.

Od momentu powołania KPF do życia notowany jest systematyczny rozwój bazy członkowskiej. Łącznie z nowo przyjętymi do grona Członków, przedstawionymi poniżej firmami, aktualnie Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych zrzesza 90 przedsiębiorstw z 10 sektorów rynku finansowego, których wspólnym mianownikiem jest kredyt oraz produkty i usługi związane z kredytem.

Eurocapital 24 Sp. z o.o. jest instytucją finansową, działającą na rynku od 2006 roku. Firma specjalizuje się w pośrednictwie kredytowym (kredyty gotówkowe, ratalne), zapewniając klientom pełną dostępność do prostych, nowoczesnych produktów finansowych. Zespół Doradców Eurocapital 24 Sp. z o.o. tworzą kompetentni fachowcy, dla których kluczową kwestią jest indywidualne podejście do każdego Klienta. Celem nadrzędnym firmy jest to, by Klient był jej partnerem na dłużej, dlatego rozwija się, wyprzedzając potrzeby rynku. Rekomendacja zadowolonego klienta jest dla spółki wyznacznikiem standardów. Ludzie pracujący w Eurocapital 24 Sp. z o.o. to największy kapitał firmy, czego potwierdzeniem jest wyróżnienie w plebiscycie „Kreator Miejsc Pracy”, organizowanym przez Ministra Pracy i Polityki Społecznej. Dla firmy ważne jest też budowanie swojego wizerunku wśród społeczności lokalnej, dlatego aktywnie uczestniczy w jej życiu i daje jej członkom możliwości rozwoju.

LeaseLink Sp. z o.o. to firma dostarczająca przedsiębiorcom innowacyjne na polskim rynku rozwiązania leasingowe, umożliwiające płatność leasingiem niczym przelewem za zakupy przedsiębiorców w sklepach stacjonarnych oraz internetowych. Firmę na rynku leasingowym wyróżnia nie tylko unikalny sposób procesowania transakcji, ale także ich dystrybucji, oparty na kanałach online takich jak własna strona internetowa oraz włączenie do metod płatności w e-sklepach, a także kanałach offline w dowolnym punkcie sprzedaży partnera. Firma jest częścią polskiej grupy kapitałowej, notowanej na parkiecie głównym Giełdy Papierów Wartościowych. LeaseLink Sp. z o.o. współpracuje obecnie z ponad dwoma tysiącami partnerów działających online i offline, a niebawem rozpocznie ekspansję europejskich rynków. Ponadto jest pionierem w modelu współpracy White Label, w którym współpracuje z firmą Eden Springs The Water&Coffee Company oraz dostosowywaniu usługi leasingowej do procesów sprzedażowych partnerów. Jako jeden z pierwszych fintechów w Polsce spółka rozpoczęła innowacyjną współpracę z Raiffaisen Polbank.

Obligo Expert S.A. to firma działająca w obszarze zarządzania wierzytelnościami, oferującą swoim Klientom możliwość sprzedaży różnych typów portfeli wierzytelności. Posiada licencję Komisji Nadzoru Finansowego w zakresie zarządzania funduszami sekurytyzacyjnymi. Jesteśmy częścią Grupy Obligo, która składa się z największej według „Rzeczpospolitej” kancelarii prawnej w województwie łódzkim „Obligo” Sieczkowski i Spółka Kancelaria Adwokacka sp. K. oraz firmy specjalizującej się w polubownych windykacjach należności – Obligo S.A.

Visset Sp. z o.o., działająca na rynku od 2009 roku, to prężnie rozwijająca się firma, świadcząca usługi szybkich pożyczek online w oparciu o bezpieczny, prosty i czytelny system, umożliwiający szybkie uzyskanie gotówki bez wychodzenia z domu. W swojej ofercie posiada pożyczki do 5000 zł na okres 30 dni dla klientów indywidualnych oraz klientów prowadzących działalność gospodarczą. Visset.pl jest pożyczkodawcą z całkowicie polskim kapitałem. Pracownicy firmy codziennie dokładają wszelkich starań, aby jakość świadczonych przez nich usług była na jak najwyższym poziomie, co w praktyce realizują poprzez słuchanie klientów, rozsądne pożyczanie i indywidualizację przekazu. Prowadząc swój biznes stawiają na otwartą wymianę doświadczeń z całym rynkiem finansowym, gdyż są przekonani, że takie działanie wnosi nową, lepszą jakość dla wszystkich interesariuszy.

Invesystem jest spółką windykacyjną z grupy Visset, działającą na rynku od stycznia 2017 roku. Wiedza branżowa, specjaliści z wieloletnim doświadczeniem i dobór zespołu o określonych, uzupełniających się cechach stanowi atut Invesystem sp. z o.o. sp. k. Szczególny potencjał spółka dostrzega w windykacji terenowej, która może stanowić silny punkt w całym oferowanym procesie odzyskiwania należności. Invesystem prowadzi działania na terenie całej Polski. Obecnie spółka z powodzeniem obsługuje portfele własne, które za moment zostaną wzbogacone o pozyskane zlecenia.

Dzięki różnorodności sektorów rynku kredytowego, reprezentowanych przez Członków KPF, prezentowane przez nas w procesie legislacyjnym opinie, a także wypracowywane w takim środowisku samorządowym stanowiska, nie tylko wiernie odzwierciedlają branżowe potrzeby, ale wzmacniają ich znaczenie i wartość, wpisując je w kontekst rozwoju całego rynku – stwierdza Andrzej Roter, Prezes Zarządu KPF. – To, że na polskim rynku finansowym jest coraz więcej firm, decydujących się na członkostwo w KPF i z pełną świadomością deklarujących wypełnianie swoich samorządowych powinności, świadczy o sile naszej organizacji oraz zwiększającej się chęci przedsiębiorstw finansowych do współdziałania na rzecz budowy kapitału społecznego na rynku finansowym.