X Ogólnopolski Kongres Prawa Bankowego

X Ogólnopolski Kongres Prawa Bankowego

W imieniu Organizatorów zapraszamy do udziału w X Ogólnopolskim Kongresie Prawa Bankowego.

Data i miejsce:

X Ogólnopolski Kongres Prawa Bankowego i Rynku Kapitałowego odbędzie się w dniach 18-19 kwietnia 2018 roku w budynku Warsaw Spire (Plac Europejski 1) w Warszawie.

Organizatorzy:

Koło Naukowe Prawa Bankowego działającym na Wydziale Prawa i Administracji UW.

Po raz kolejny członkowie Koła Naukowego Prawa Bankowego połączą świat akademicki i biznesowy, zapraszając wybitnych przedstawicieli kancelarii prawnych, banków i innych instytucji finansowych, którzy w ciągu dwudniowej konferencji mówić będą o najistotniejszych tematach obecnych dziś w świecie finansów i prawa z nimi związanego.

Ambicją tegorocznego Kongresu jest poruszenie tematu wszystkich bieżących wyzwań, jakie stają przed prawem bankowym. Wydarzenie rozpocznie się panelem dyskusyjnym poświęconym obecnym i przyszłym regulacjom dotyczącym kryptowalut. W planach jest zawarta również dyskusja o implementacji dyrektywy przeciwko praniu pieniędzy i jej potencjalnej skuteczności jako narzędzia do zwalczania przestępstw na rynku finansowym. Oprócz tego nie zabraknie tematu stale popularnych instytucji parabankowych i związanych z nimi zagrożeń dla konsumentów. Wystąpienia indywidualne będą dotyczyć również zagadnień związanych ze split payment, ICO, perspektyw ekspancji polskich banków na rynek zagraniczny oraz roli pionu prawnego w międzynarodowych bankach.

Dyskusje podczas Kongresu obejmą również zagadnienia związane z dwoma bardzo ważnymi aktami prawnymi, które pojawią się w polskim porządku prawnym w 2018 r. – rozporządzenia dot. ochrony danych osobowych (RODO) oraz dyrektywy dot. usług płatniczych (PSD II). Oprócz tego, pojawi się również debata na temat od lat wzbudzający kontrowersje – znaczenie „trwałego nośnika” i jego doniosłości w prawie bankowym. Przewidziane są również wystąpienia dotyczące podstaw i zasad dialogu na linii bank – ustawodawca oraz zagadnień związanych z planowaną nową ustawą o cyberbezpieczeństwie.

Zachęcamy do obserwowania strony Ogólnopolskiego Kongresu Prawa Bankowego w portalu Facebook oraz profilu wydarzenia na LinkedIn– systematycznie pojawią się na nich informacje dotyczące kolejnych edycji Kongresu i program: przejdź

Rejestracja: przejdź

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do udziału w tym przedsięwzięciu naukowym.