CUK Ubezpieczenia dostarczy do sieci Fines ofertę ubezpieczeniową

Fines i CUK Ubezpieczenia, czołowi gracze na rynku consumer finance zawarli porozumienie o partnerstwie strategicznym w zakresie dystrybucji ubezpieczeń. Dzięki temu sieć sprzedaży Fines, jednego z największych brokerów kredytów i pożyczek gotówkowych w Polsce, otrzyma pełne wsparcie produktowe, technologiczne oraz pomoc managerów regionalnych od CUK Ubezpieczenia. Bogaty pakiet polis ubezpieczeniowych pochodzący od 30 Towarzystw majątkowych oraz życiowych trafi do sprzedaży w placówkach franczyzowych oraz sieci agencji kredytowych współpracujących z Fines.

CUK Ubezpieczenia to największa multiagnecja ubezpieczeniowa w Polsce działająca pod własnym brandem, na polskim rynku już od 19 lat. Firma posiada ponad 330 placówek sieci własnej i franczyzowej oraz ponad 300 Punktów Partnerskich w całej Polsce. To multiagencja, która zajmuje się doradztwem w zakresie doboru produktów ubezpieczeń majątkowych oraz życiowych poprzez analizę ofert dostarczanych przez 30 Ubezpieczycieli. Dzięki rozbudowanym systemom informatycznym porównującym cenę i zakres ubezpieczenia klienci otrzymują dopasowaną do swoich preferencji ochronę w możliwie najlepszej cenie. CUK Ubezpieczenia posiada w swojej ofercie ubezpieczenia komunikacyjne, majątkowe, życia i zdrowia, biznesu, turystyczne, rolne i wiele innych. Na mocy podpisanego porozumienia CUK Ubezpieczenia udostępni nowoczesne narzędzia i udzieli niezbędnego wsparcia sieci Fines w sprzedaży ubezpieczeń.

– „Nasza współpraca to spore wydarzenie na rynku usług finansowych. Dla CUK to szansa na dotarcie z kompleksową ofertą ubezpieczeniową poprzez świetnie zorganizowaną i jedną z największych w Polsce sieci doradztwa finansowego. Dzięki naszym autorskim systemom do ofertowania, oraz szerokiemu pakietowi wsparcia sprzedaży, Doradcy Fines będą mogli kompleksowo zabezpieczyć u swoich klientów ryzyko ubezpieczeniowe. Pomożemy w szybkim i efektywnym wdrożeniu naszych sprawdzonych rozwiązań oraz przekazaniu naszego ubezpieczeniowego know how. Klienci placówek Fines otrzymają teraz dostęp do bogatszej oferty i w jednym miejscu będą mogli nie tylko wziąć kredyt, ale także ubezpieczyć pojazdy, mieszkanie, życie i inne ryzyka. Jestem przekonany, że strategiczna współpraca CUK oraz Fines, będzie wartościowa dla obydwu spółek oraz pozwoli nam dotrzeć z profesjonalnie dobranym produktem ubezpieczeniowym do kolejnych grup klienckich.” – mówi Jacek Byliński, Prezes Zarządu Multiagencji CUK Ubezpieczenia

Fines S.A. jest największym niezależnym operatorem sieci agencji kredytowych w Polsce. Działając na rynku od 2005 roku firma opiera swoją działalność na przejrzystych zasadach i partnerskich relacjach z klientami. Sieć agencji kredytowych Fines to zarówno placówki agencyjne, mobilni agenci, jak i placówki franczyzowe. Sieć sprzedaży korzysta z ponad 15 lat doświadczeń i liczy 200 placówek pod nazwą Fines Operator Bankowy oraz 1200 biur kredytowych .

– „Konsekwentnie od kilku lat budujemy lokalne centra finansów, oferując naszym klientom szeroką gamę produktów: kredytów, pożyczek, płatności masowych, leasingów, a także ubezpieczeń. Współpraca strategiczna z CUK Ubezpieczenia to dla nas kolejny krok w rozwoju oferty, której celem jest możliwie najbardziej kompleksowa obsługa Polaków. Już dzisiaj doradzamy im w wyborze odpowiednich rozwiązań wspierających codzienne wydatki oraz realizujemy misję rzetelnego partnera w dziedzinie finansów osobistych. Aktualnie poszerzamy naszą ofertę o dostęp do ofert z ponad 30 Towarzystw Ubezpieczeniowych. CUK Ubezpieczenia to solidny partner z ugruntowaną pozycją na rynku, sukcesami i olbrzymim doświadczeniem w branży ubezpieczeniowej. Dzięki wspólnemu działaniu nasi partnerzy uzyskają dostęp do bardziej kompleksowej oferty ubezpieczeniowej i możliwości pełniejszego obsłużenia naszych klientów. Wierzę, że nasza współpraca okaże się sukcesem dla obydwu partnerów” – mówi Piotr Przedlacki, Prezes Zarządu Fines S.A.

Za nawiązanie współpracy i projekt wdrożenia oferty CUK Ubezpieczenia do sieci franczyzowej i partnerskiej Fines odpowiada Grzegorz Kusy, Dyrektor ds. Współpracy z Partnerami Strategicznymiw CUK Ubezpieczenia.

– „Pomysł na wdrożenie szerokiej linii produktów ubezpieczeniowych w sieci partnerskiej Fines to odpowiedź na potrzeby klientów korzystającychz usług finansowych. Oczekują oni bowiem kompleksowości, uniwersalności i możliwości zakupu wielu produktów finansowych w jednym miejscu. Do tej pory sieć Fines rozwijała swój portfel produktów kredytowych, pożyczek i leasingów. Potrzebowała wsparcia w zakresie szerokiej oferty rynku ubezpieczeniowego. Współpraca z CUK Ubezpieczenia to tak naprawdę korzyść dla każdej ze stron i zdecydowany krok w kierunku bardzo kompleksowej oferty dla Klienta i budowaniu dla niego przyjaznego świata finansów. Dzięki determinacji i pracy zespołów po obu stronach doprowadziliśmy do podpisania umowy o strategicznym porozumieniu. CUK Ubezpieczenia łączy siły z Fines, a efektem tej synergii będzie najszersza oferta produktów finansowych w Polsce. Klienci już niebawem będą mogli zrealizować swoje potrzeby finansowe oraz zostać profesjonalnie obsłużeni zarówno przez specjalistów od kredytów, jak i ekspertów w zakresie produktów ubezpieczeniowych w Fines. To duży sukces i jestem przekonany, że klienci to docenią” – dodaje Grzegorz Kusy, Dyrektor ds. Współpracy z Partnerami Strategicznymi w CUK Ubezpieczenia.

W kolejnym etapie współpracy spółki będą poszukiwać dalszych synergii w dostarczaniu dla klientów kompleksowych ofert w obszarze kredytów, pożyczek i ubezpieczeń.