Nowa jakość pożyczek – PayU i iwoca startują ze wspólną ofertą dla osób prowadzących małe i średnie biznesy

Współpraca międzynarodowej firmy pożyczkowej iwoca oraz PayU, jednego z czołowych dostawców płatności online na świecie, to pierwsze tego typu przedsięwzięcie na europejskim rynku FinTech. W pełni zintegrowane partnerstwo ma ułatwić osobom prowadzącym małe i średnie przedsiębiorstwa w Polsce, zwłaszcza działającym w obszarze e-handlu i e-usług, pozyskanie finansowania na szybszy rozwój.

Z dedykowaną ofertą można zapoznać się na stronie https://business.credit.payu.com/#/. Do wyboru są dwie ścieżki kredytowe – „uproszczona” dla osób posiadających historię transakcji w PayU oraz „standardowa” dla pozostałych osób.

Od początku naszej działalności stawiamy sobie za cel przede wszystkim upraszczanie zakupów internetowych poprzez łączenie sprzedających i kupujących w najlepszy możliwy sposób. Oznacza to zapewnienie łatwych w użyciu i bezpiecznych płatności, które eliminują zbędne tarcia w procesie zakupowym, co w efekcie zwiększa sprzedaż. Nieustannie poszukujemy także nowych rozwiązań, aby pomóc przedsiębiorcom przyspieszyć ich rozwój. Dostęp do dodatkowego finansowania jest jednym z nich. Dzięki partnerom takim jak iwoca możemy to zagwarantować. Wierzymy, że m.in. dzięki takiej współpracy nasi klienci będą szybciej rozwijać swoje produkty i zasięg działalności – mówi Mario Shiliashki, CEO PayU w regionie EMEA.

2 pola, kilka minut i 20 tys. zł na koncie

Cały proces pożyczkowy, od składania wniosku, przez ocenę zdolności kredytowej i decyzję kredytową, po umowę i wypłatę środków, odbywa się online.

W uproszczonym procesie, aby złożyć wniosek o pożyczkę wystarczy wypełnić zaledwie dwa pola, a decyzja kredytowa dotycząca pożyczki do 20 tysięcy złotych jest wydawana w ciągu kilku minut. Jest to możliwe m.in. dzięki zintegrowaniu z PayU, które za zgodą i na prośbę wnioskodawcy wspiera ocenę zdolności kredytowej danymi ze swojego systemu.

Ubieganie się o pożyczkę na kwotę powyżej 20 tys. zł, maksymalnie do 150 tysięcy złotych, wymagać będzie przesłania drogą elektroniczną aktualnych wyciągów bankowych, a czas oczekiwania na decyzję, a nawet wypłatę środków, wyniesie do kilku godzin.

30 dni całkowicie za darmo

Finansowanie w iwoca nie wymaga ustanowienia żadnych zabezpieczeń i jest niezwykle elastyczne – może być pobrane na okres od jednego dnia do 12 miesięcy, bez prowizji za udzielenie i kosztów wcześniejszej spłaty. Koszty są naliczane dziennie, proporcjonalnie do kwoty oraz okresu trwania zobowiązania. Osoby, które zawnioskują o pożyczkę, nawet do 150 tys. złotych, dzięki partnerstwu z PayU przez pierwszy miesiąc będą mogły korzystać ze środków całkowicie za darmo. Reprezentatywny przykład pożyczki można znaleźć na stronie: https://business.credit.payu.com/#/.

Według analizy iwoca sytuacja biznesowa sprzedawców online korzystających dotychczas z pożyczki w iwoca pokazała, że udzielone środki umożliwiły znaczący rozwój skali ich działalności nawet w ciągu jednego roku. W części przypadków był to również ratunek przed utratą płynności.

Pożyczka prosta jak włączanie i wyłączanie prądu

iwoca chce jednak iść jeszcze dalej i sprawić, by pozyskiwanie i spłacanie finansowania było tak proste, jak włączanie i wyłączanie prądu. Dlatego też, po początkowych testach, planuje przejście na jednoklikowe, automatyczne i natychmiastowe decyzje online, czego w Polsce jeszcze nikt nie zaoferował dla klientów z sektora MSP.

Testy, które przeprowadziliśmy w Polsce w ciągu ostatnich 3 lat pokazały, że sprzedawcy online nie używający wcześniej kredytów bankowych, korzystają z rozwiązania w iwoca wielokrotnie za każdym razem, kiedy pojawiają się większe okazje zakupowe. Mamy nadzieję, że dzięki naszej współpracy z tak znaczącym partnerem jakim jest PayU, uzyskanie finansowania przez przedsiębiorców w kluczowych dla nich momentach będzie jeszcze szybsze i prostsze – mówi Mariusz Zabrocki, Dyrektor Zarządzający iwoca Poland.

Technologiczne partnerstwo z PayU to bardzo dobry sygnał szczególnie dla młodych przedsiębiorców, którzy nie mogą otrzymać finansowania z systemu bankowego. To prawdopodobnie jedna z głównych przyczyn nieposiadania kredytów firmowych przez 80% mikroprzedsiębiorców w Polsce, jak wynika z danych Biura Informacji Kredytowej[1].

Dotychczas w Europie iwoca weszła w partnerstwa z bankami, aplikacjami księgowymi i platformami handlu internetowego. Wraz z Xero, największą aplikacją księgową w Wielkiej Brytanii iwoca oferuje finansowanie na podstawie danych księgowych. Na Alibabie pożyczka z iwoca jest jedną z opcji płatności w niektórych krajach. Commerzbank, RBS, NatWest, jak i wiele innych europejskich banków, kieruje do iwoca klientów firmowych, którzy nie spełniają sztywnych kryteriów bankowych.

[1] http://www.polskieradio.pl/42/5725/Artykul/1725381,Tylko-co-piaty-mikroprzedsiebiorca-ma-kredyt-Z-czego-wynika-utrudniony-dostep-firm-do-finansowania-bankowego