Dziesiątka Finanse dołącza do Mintos

Mintos, globalna platforma do inwestowania w pożyczki, przyłączył do swojego rynku kolejną polską firmę z branży pożyczkowej – Dziesiątka Finanse. Dzięki temu oferta polskich instytucji pozabankowych na platformie Mintos proponujących inwestycje w polskich złotych zwiększyła się do 11. Łącznie na Mintos obecnych jest już 60 instytucji finansowych z sektora pozabankowego z całego świata, które oferują takie produkty jak, m.in.: pożyczki osobiste, pożyczki hipoteczne, pożyczki rolne, leasing czy faktoring.

Łączna kwota zainwestowanych poprzez Mintos środków wynosi 2,5 mld euro. Spółka przewiduje, że do września 2019 r. kwota zainwestowanych poprzez platformę środków przekroczy 3 mld euro. Od początku działalności Mintos inwestorzy zarobili już na rynku ponad 46 mln euro inwestując w pożyczki udzielane klientom biznesowym i indywidualnym z całego świata. Spółka posiada obecnie ponad 147 000 zarejestrowanych na platformie inwestorów indywidualnych z 70 krajów.

Polska jest jednym z wciąż rosnących krajów na platformie. Do tej pory Mintos zgromadził ponad 10 000 polskich inwestorów indywidualnych, którzy zainwestowali łącznie 360 mln zł. Inwestorzy polscy mają zapewnionych szereg udogodnień, m.in. polską wersję platformy oraz obsługę inwestorów w języku polskim.

Polska jest dla nas jednym z perspektywicznych krajów. Dlatego bardzo nas cieszy, że kolejna spółka prowadząca działalność w tym kraju dołącza do naszej platformy. Dziesiątka Finanse ma ugruntowaną pozycję na rynku i wciąż dynamicznie rozwija się. Naszą misją jest stworzenie globalnego rynku, który umożliwia swobodny i skuteczny przepływ kapitału. Korzysta już z niego 60 firm z sektora pożyczkowego na całym świecie, natomiast ponad 147 tys. inwestorów inwestuje na nim globalnie wypracowując średnioroczne stopy zwrotu z inwestycji na poziomie 12%. Dzięki dołączeniu do Mintos, Dziesiątka Finanse uzyskuje dostęp do całej bazy naszych inwestorów i ma możliwość pozyskiwania kapitału na dalszy, dynamiczny rozwój, zgodnie ze swoimi potrzebami – powiedział Martins Sulte, współzałożyciel i Dyrektor Zarządzający Mintos.

Dziesiątka Finanse jest uznanym graczem na rynku pożyczek osobistych (ratalnych) w Polsce, na którym działa od 18 lat. Od ośmiu lat firma prowadzi działalność pod marką Dziesiątka Finanse. W marcu 2018 roku, spółka została przejęta przez grupę kapitałową Credit Royal®, która od      2012 r. działa w sektorze usług finansowych i prawnych. Od tego czasu Dziesiątka Finanse dynamicznie rozwija się, czego dowodem jest czterokrotne zwiększenie działalności w ciągu ostatniego roku.

Od początku swojej działalności do maja 2019 roku, Dziesiątka Finanse udzieliła ponad 44 100 pożyczek o wartości 52,6 mln zł (12,2 mln euro), a jej portfel pożyczkowy netto wyniósł 2,5 mln euro. Firma pozyskała w tym czasie blisko 9 300 klientów. Spółka może pochwalić się jedną z najniższych na rynku szkodowością, która wynosi 3,95%, co oznacza, że 92,87% klientów firmy nie ma problemów ze spłatą pożyczonej kwoty, regulując swoje zobowiązania w wyznaczonym terminie lub przed terminem.

Dziesiątka Finanse udostępni na Mintos do inwestycji pożyczki osobiste udzielone w Polsce w PLN i EUR.

Dziesiątka Finanse to wiarygodna i stabilna instytucja pożyczkowa, o jednym z najniższych w kraju współczynników szkodowości. Obecnie bardzo dynamicznie rozwijamy się Polsce i mamy ambitny cel – chcemy osiągnąć pozycję jednej z największych firm pożyczkowych w kraju. Planujemy też rozwój zagraniczny poprzez wejście w 2020 roku na rynek hiszpański. Dlatego mamy dalekosiężne plany związane z dołączeniem do Mintos, który zapewni nam nie tylko dostęp do kapitału, ale również promocję naszej marki oraz dostęp do szerszego rynku klientów, poza granicami Polski – powiedział Tomasz Bracki, Prezes Zarządu firmy Dziesiątka Finanse.