Eksperci o nowoczesnych technologiach w branży finansowej

13 czerwca w Hotelu Mercure we Wrocławiu odbyła się trzecia edycja konferencji Fintech Day in Wrocław. Wydarzenie zorganizowane przez Sferę Finansów i Sferę Group poświęcone było wpływowi nowoczesnych technologii na rozwój sektora finansowego. W tegorocznej konferencji uczestniczyło ponad 150 osób, a swoim doświadczeniem i wiedzą dzieliło się 25 ekspertów, którzy wystąpili w roli prelegentów i panelistów.

Fintech to najszybciej rozwijający się sektor finansowych rozwiązań online oraz wszelkiego rodzaju innowacji technologicznych w szerokiej branży finansowej. Dlatego też wrocławska konferencja gościła reprezentantów instytucji bankowych, pożyczkowych, firm pośrednictwa finansowego oraz firm IT dostarczających rozwiązania dla rynku finansowego.

Interesujące prelekcje i angażujące dyskusje

Fintech Day in Wrocław rozpoczęła prelekcja Marcina Czugana – Wiceprezesa Zarządu Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce, podczas której uczestnicy poznali zbliżające się zmiany legislacyjne i dowiedzieli się o ich wpływie na cały sektor Fintech. Było to doskonałe wprowadzenie do dalszych części konferencji, która została podzielona na cztery bloki tematyczne – Loan-Tech, Bank-Tech, IT-Tech i Comm-Tech. Zaproszeni eksperci, podczas paneli dyskusyjnych rozmawiali m.in. o wpływie nowoczesnych technologii na branżę finansową, potencjale rozwoju sektora Fintech i o działaniach jakie podejmują instytucje, by dzięki rozwiązaniom informatycznym usprawnić proces obsługi klienta. Z kolei podczas panelu Comm-Tech podjęto dyskusję na temat konieczności zaplanowania szerokiej strategii komunikacji firm z sektora Fintech.

Cieszę się, że w konferencji wzięło udział tak liczne grono specjalistów i ekspertów z różnych branż. Śmiało można stwierdzić, że od strony merytorycznej spotkanie miało bardzo wysoki poziom. Zawdzięczamy to prelegentom, którzy zaprezentowali ciekawe case study oraz panelistom konferencji. Będziemy wsłuchiwać się w opinie naszych gości, aby kolejne wydarzenia były jeszcze lepiej dopasowane do potrzeb specjalistów i mogły realizować ich cele rozwojowe – mówi Andrzej Czech, CEO & Strategy Director Sfera Group, organizator konferencji.

Gościem specjalnym wydarzenia był prof. Michael Haenlein, Professor of Marketing at ESCP Europe (na zdjęciu po lewej), który wygłosił wykład na temat historii sztucznej inteligencji.

Fintech – przyszłość finansów

Z danych zebranych przez Polski Związek Instytucji Pożyczkowych wynika, że niebankowy sektor Fintech w 2018 roku odnotował znaczący wzrost przychodów, a sam zysk wyniósł ponad 600 mln zł. Zdaniem ekspertów zaproszonych na Fintech Day in Wrocław, sektor będzie co roku zwiększać swój udział, a coraz więcej przedsiębiorstw i banków będzie kierować swoje działania w tym kierunku.

Jesteśmy szczęśliwi, że nasza konferencja każdego roku cieszy się tak dużym zainteresowaniem. Świadczy to o potrzebie rozmów i wymiany doświadczeń pomiędzy osobami z branży, a także o trendzie jakim jest ciągły rozwój finansowych rozwiązań online – mówi Rafał Tomkowicz, współtwórca porównywarki finansowej sfera-finansow.pl, organizator wydarzenia. Po zakończeniu konferencji, uczestnicy mieli okazję wziąć udział w ciekawej formie networkingu, jakim był kilkugodzinny, wieczorny rejs po Odrze.