eurobank podnosi LTV do 90% dla kredytów hipotecznych

eurobank powrócił do udzielania kredytów hipotecznych z LTV do 90%. Jednocześnie dołączył do wąskiego grona banków w Polsce, które nie podwyższają marży w okresie, w którym poziom LTV przekracza 80%.

eurobank uatrakcyjnił ofertę kredytów hipotecznych – od 15 maja br. klienci zainteresowani zakupem mieszkania lub domu mogą wnioskować o kredyt hipoteczny w kwocie aż do 90% wartości nieruchomości stanowiącej zabezpieczenie. Oznacza to, że kredytobiorca będzie zobowiązany do finansowego zaangażowania w inwestycję jedynie na poziomie pozostałych 10%.

Zgodnie z Rekomendacją S Komisji Nadzoru Finansowego dotyczącą maksymalnego poziomu LTV, kwota kredytu przekraczająca 80% wartości nieruchomości powinna zostać odpowiednio ubezpieczona.   eurobank będzie opłacał ubezpieczenie niskiego wkładu własnego i jako jeden z nielicznych banków w Polsce nie będzie podwyższać marży w okresie, w którym poziom LTV przekracza 80%.

Najniższa dostępna obecnie marża w eurobanku:

  • 2,07%

dla kredytu hipotecznego z LTV wyższym niż 80% (w przypadku skorzystania z dodatkowych produktów banku w ofercie Niski Procent)

  • 1,89%

dla kredytu hipotecznego z LTV poniżej 80% (w przypadku skorzystania z dodatkowych produktów banku w ofercie Niski Procent).

Klienci eurobanku mają również możliwość skorzystania z oferty kredytu hipotecznego z prowizją 0 złotych –  przy marży wyższej o 0,3 p.p. (RRSO dla prowizji 2%: 4,74%, RRSO dla prowizji 0%: 4,87%).

Wymagane przez bank zaangażowanie finansowe klienta w inwestycję na poziomie 10% mogą stanowić m.in.:

  • środki w postaci gotówki wniesionej w formie zadatku
  • wkłady wniesione do spółdzielni lub dewelopera
  • koszty poniesione na prace budowlane i materiały
  • wartość rynkowa działki budowlanej, na której realizowana jest budowa
  • środki zgromadzone na rachunkach i lokatach bankowych, które będą zaangażowane w inwestycję.