ID Finance uruchomiło w Brazyli serwis pożyczek online MoneyMan

ID Finance ogłasza uruchomienie serwisu pożyczek online MoneyMan w Brazylii – w listopadzie 2016 MoneyMan.com.br udzielił pierwszej pożyczki online. Jedną z zalet tego serwisu jest całkowicie zautomatyzowany proces analizy wniosków i podejmowania decyzji kredytowych. MoneyMan Brazil wykorzystuje modele oceny wielkości ryzyka opracowane przez ID Finance. Brazylia została szóstym krajem, w którym działają projekty ID Finance.

Projekt MoneyMan.com.br został zaimplementowany we współpracy z Socina Financeira Bank i służy jako doskonały przykład integracji firmy z branży Fin Tech i tradycyjnej instytucji udzielającej pożyczek. Poprzez swoje API, MoneyMan wykorzystuje bankową infrastrukturę jako platformę do udzielania pożyczek. Dzięki temu automatyzuje on swoje procesy i skupia się na kluczowych kompetencjach: pozyskiwaniu klientów i ocenie ryzyka bez konieczności przekierowywania zasobów do back office, podczas gdy bank zajmuje się strukturą przedsięwzięcia i personelem w przełożeniu na realne pieniądze.

Wypełnienie wniosku o pożyczkę na stronie internetowej nie zajmuje więcej niż 5-10 minut. Firma przyznaje pożyczki o wartości do 1,500 reali brazylijskich (około 420 euro) ze spłatą w ratach na okres do sześciu miesięcy. Linię MoneyMan reprezentuje pięć produktów. Podczas korzystania z usługi klienci będą mieli możliwość uzyskania dostępu do produktów kredytowych ze zwiększającą się wartością lub z obniżonymi stopami procentowymi.

„Brazylijski rynek pożyczek online ma największy potencjał w regionie LATAM. Populacja tego kraju to około 207 milionów ludzi, z czego 130 milionów posiada dostęp do szybkiego internetu. Ekspansja usług telekomunikacyjnych niesie za sobą zwiększenie ilości transakcji w branży e-commerce, wzrost zainteresowania bankowością online oraz usługami pozabankowych pożyczek online. Potencjalna roczna wielkość rynku pożyczek internetowych w Brazylii może osiągnąć 7 miliardów dolarów” – komentuje Boris Batin, CEO i współzałożyciel ID Finance.

„ID Finance będzie kontynuowało swoją międzynarodową ekspansję. Zakres zainteresowań grupy obejmuje zarówno kraje Ameryki Centralnej i Południowej takie jak Meksyk, Kolumbia, Peru, jak i kraje Europy Wschodniej. Zamierzamy wykorzystać nasze unikalne kompetencje w zakresie skalowania biznesu w najkrótszym możliwym czasie jako naszą przewagę nad konkurencją”, mówi Alexander Dunaev, COO i współzałożyciel ID Finance.

ID Finanse przeprowadziło dwie rundy zbierania funduszy. W 2013 roku, podczas rundy A, firma zebrała 3 miliony dolarów od biznesmana Vadima Dymova. W maju 2015, podczas rundy B, firma zebrała 6 milionów dolarów. Głównym inwestorem tej rundy był Fundusz Emery Capital.