II edycja Targów Usług i Produktów Rynku Fintech już 14 czerwca we Wrocławiu

W 2018 roku i w ciągu kolejnych lat będziemy obserwować duży trend w kierunku automatyzowania finansowych decyzji i związanych z tym działań. Od systemów płacenia podatków, przez automatyczne oszczędzanie, po lepsze narzędzia zabezpieczające przed przekroczeniem stanu konta – powstanie wiele aplikacji, które pomogą nam wieść bardziej zautomatyzowane życie finansowe. Jest kilka takich rzeczy, które odróżniają typowy start-up od dużej korporacji. Elastyczność, zwinność oraz nieszablonowe i kreatywne działania, na które duzi gracze nieraz nie mogą sobie pozwolić. To sprawia, że ci „mali” potrafią zatrząść nawet najbardziej skostniałymi branżami i wyrwać je ze stagnacji, wprowadzając nowe, fascynujące rozwiązania. Czy mamy zatem do czynienia z konkurencją, czy raczej synergią tych „dwóch światów”, gdzie przecież każdy musi się liczyć z obwarowaniami prawnymi i dyrektywami unijnymi ograniczającymi w pewnym zakresie banki, a z drugiej strony firmy, które aby działać sprawnie powinny posługiwać się wymaganymi licencjami czy pozwoleniami.

Wydarzenie ma przede wszystkim na celu integrację środowisk oraz ludzi pasjonatów nurtu Financial Technology. Rozwój innowacji jaki możemy zaobserwować w tym segmencie ma bardzo szerokie spectrum oddziaływania na nasze życie codzienne. Dlatego myślę, że po sukcesie pierwszej edycji Targów, nasze najbliższe spotkanie znowu przyniesie szereg przemyśleń i pomysłów, które w przyszłości kto wie, czy nie staną się realnymi usługami w ofercie instytucji finansowych – komentuje Rafał Tomkowicz, organizator wydarzenia, Redaktor Naczelny Loan-Magazine.pl.

Program Targów Fintech

Już 14 czerwca we Wrocławiu odbędzie się druga edycja Targów Usług i Produktów rynku FinTech. To unikatowe na skalę kraju wydarzenie, którego celem jest pokazanie trendów i możliwości najszybciej rozwijającego się sektora usług finansowych w Polsce. W trakcie Targów odbędzie się 6 paneli dyskusyjnych, podczas których głos zabierze blisko 40 ekspertów całego rynku. Podsumują oni obecny stan rozwoju rynku fintechowego w Polsce i spróbują przewidzieć jego dalsze trendy.

Wydarzenie rozpocznie dyskusja na temat finansów w internecie – ich obecnego kształtu oraz jego wpływu na tradycyjne kanały sprzedaży produktów finansowych. Następnie uczestnicy płynnie zostaną przeniesieni do świata roli fintechu w sektorze bankowym oraz opłacalności rozpoczynania takiego przedsięwzięcia. Po krótkiej przerwie kawowej, przyjdzie kolej na branżę ubezpieczeniową. Spróbujemy sobie odpowiedzieć na pytanie, czy przeżywa ona obecnie rewolucję? Dynamiczne zmiany dostrzegane są także na rynku pożyczkowym, który będzie przedmiotem kolejnego panelu dyskusyjnego, w którym udział wezmą przedstawiciele instytucji pożyczkowych.

Po lunchu spojrzymy na rynek fintechowy z perspektywy windykacji. Dowiemy się, czy możliwe jest zdobycie poprzez analizę cyfrową dowodów, że dłużnik jest w stanie spłacić swoje zobowiązanie. Ostatni panel dyskusyjny będzie z kolei poświęcony przedsiębiorcom. Poznamy rozwiązania fintechowe, które mogą usprawnić działalność małych i średnich przedsiębiorstw. Porozmawiamy także o tym, czego na dzień dzisiejszy na rynku brakuje.

Pełny program wydarzenia dostępny pod linkiem: http://targifintech.pl/o-targach/program/

Zapisy na wydarzenie

Targi FinTech 2018 zakończą się rejsem po Odrze. Rozpocznie się on o godzinie 18:00 i potrwa około 4 godzin. Będzie stanowił świetną okazję do wieczornego networkingu, gorących dyskusji i podsumowań całego wydarzenia. Będzie to także wspaniała sposobność do podziwiania Wrocławia z perspektywy rzeki Odry.

Osoby zainteresowane udziałem w Targach Fintech 2018 proszone są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego na stronie internetowej wydarzenia: http://targifintech.pl/rejestracja/