II Kongres Sektora Pożyczkowego

II Kongres Sektora Pożyczkowego

II Kongres Sektora Pożyczkowego odbył się w dniu 23 maja 2013 roku w Warszawie.

Kongres ten to miejsce otwartej, merytorycznej dyskusji o stanie i perspektywach rozwoju sektora pożyczkowego. W tym roku jego program będzie obejmował trzy obszary merytoryczne, z których pierwszy poświęcony będzie praktykom biznesowym sektora w ocenie interesariuszy rynku. Pozostałe dwa panele obejmą kwestie regulacji polskich i europejskich, które będą miały wpływ kształt otoczenia biznesowego sektora oraz narzędzi, głównie informatycznych wsparcia procesów biznesowych. Pragniemy by Kongres stał się nie tylko platformą wymiany najlepszych doświadczeń, ale również by praktycznie wpływał na kształt standardów etycznych i biznesowych sektora.

UCZESTNICY

Projekt ten kierujemy do przedstawicieli firm pożyczkowych, współpracujących z nimi firm pośrednictwa finansowego oraz dostawców produktów i usług, związanych z produktami kredytu konsumenckiego lub procesem ich sprzedaży.

Projekt kierujemy do zarządów firm sektora pożyczkowego i przedstawicieli wyższej kadry managerskiej.

 

I Kongres odbył się w maju 2012 roku w Warszawie pod hasłem „budowanie trwałej i rentownej pozycji na rynku pożyczek pozabankowych”. Skala ryzyk utraty reputacji, prawnego, operacyjnego oraz kredytowego jest wysoka, stąd rozwijanie trwałej obecności na rynku wymaga systematycznego podejścia do zarządzania ryzykiem dlatego podczas Kongresu skupiono się przede wszystkim na tych obszarach.

Fotorelacja z I Kongresu znajduje się tutaj.