IPF Polska dołączył do Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych

IPF Polska dołączył do Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych

Do Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce dołączyła kolejna instytucja pożyczkowa – IPF Polska Sp. z o.o., właściciel portalu HapiPożyczki.pl. KPF, organizacja samorządowa reprezentująca kilka sektorów rynku kredytowego w Polsce, zyskuje zatem kolejnego, ważnego partnera.

IPF Polska Sp. z o.o. jest częścią brytyjskiej grupy IPF, oferującej pożyczki z obsługą w domu oraz online, obecnej w kilku krajach Europy i w Meksyku. IPF Polska działa w naszym kraju od 2014 r. pod marką Hapi Pożyczki, oferując elastyczne i wygodne pożyczki z możliwością spłaty w miesięcznych ratach, w dowolnym, wybranym przez pożyczającego dniu. Przejrzystość oraz podejście zorientowane na klienta są znakiem rozpoznawczym marki. Hapi daje wybór kanału zakupu bądź formy otrzymania środków z pożyczki, a klienci mogą skorzystać zarówno z ofert w pełni online, jak i offline. Firma, uwzględniając zróżnicowane preferencje klientów, stara się dawać klientowi pełną elastyczność i swobodę wyboru opcji, na jakich udzielana jest pożyczka. Już wkrótce klient będzie miał również opcje automatycznego wydłużania lub skracania okresu spłaty oraz elastyczność w dobieraniu dodatkowych środków.

– Sektor instytucji pożyczkowych w Polsce stał się już istotną i ważną częścią rynku finansowego. Jest to także sektor bardzo innowacyjny, sektor wysokich technologii. – mówi Andrzej Roter, Dyrektor Generalny KPF. – Większość Członków naszej organizacji jest obecna w kanale online. Jak wynika z ostatniego badania, przeprowadzanego wśród instytucji pożyczkowych zrzeszonych w KPF, w tym kanale dystrybucji aktywnie sprzedaje aż 70% z nich i cały czas się on rozwija. Stąd cieszy mnie niezmiernie fakt, że dołączyła do nas kolejna innowacyjna firma z grupy reprezentowanej na tak wielu rynkach europejskich.

Przystąpienie IPF Polska do KPF oznacza, że sektor pożyczkowy jest reprezentowany już przez 15 podmiotów, liderów tego rynku, aktywnych we wszystkich jego segmentach. IPF Polska stanie się także ważnym partnerem dla pozostałych uczestników rynku kredytowego, reprezentowanego w KPF.

– Jako dynamicznie rozwijający się biznes, przykładamy dużą wagę do odpowiedzialnego pożyczania i z uwagą przyglądamy się potrzebom klientów. Zapewniamy naszym klientom możliwość wyboru – to klient decyduje jaki kanał zakupu i wypłaty pożyczki preferuje i co ważne, niezależnie od wyboru nie traci korzyści dotyczących szybkości i wygody udzielenia pożyczki. Zdecydowaliśmy się na członkostwo w KPF, ponieważ jest to organizacja, która dba o standardy, które są dla nas bardzo ważne. – podkreśla Joanna Izdebska, Country Manager IPF Polska SA.