iwoca laureatem prestiżowej nagrody branżowej

13 grudnia w Lodnynie iwoca została ogłoszona zwycięzcą w kategorii najlepszy krótkoterminowy pożyczkodawca fintech podczas gali F5 Awards. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Credit Strategy – firmę zajmującą się analizą sektora finansowego. Zwraca uwagę rewolucja zachodząca na europejskim rynku kredytów – nowoczesne technologie umożliwiły graczom fintechowym zagospodarowanie wielu nisz zaniedbywanych przez banki, już nie tylko w obszarze konsumenckim, ale także w B2B.

Otrzymanie tej nagrody przez iwoca potwierdza, jak innowacyjny jest wypracowany przez nią proces analizy kredytowej. Rozwiązuje on problem złożoności rynku kredytów dla małych firm i umożliwia wydawanie sprawiedliwych decyzji o udzielaniu pożyczek od 5 do 150 tys. zł, nawet dla firm działających na rynku dopiero od trzech miesięcy. Cały proces aplikacji przebiega online i trwa zaledwie kilka minut. Nie są potrzebne żadne zabezpieczenia, ani zaświadczenia.

To dla nas istotne wyróżnienie, bo potwierdza, że dysponujemy najnowocześniejszą technologią i zapewniamy obsługę na najwyższym poziomie – powiedział Mariusz Zabrocki, Dyrektor Zarządzający iwoca Polska. – Przewaga iwoca opiera się na rosnącej automatyzacji decyzji z wykorzystaniem zarówno tradycyjnych, “bankowych” źródeł danych, jak i tych mniej standardowych (jak np. platformy płatnicze, czy oprogramowania księgowe, które dają nam wgląd w czasie rzeczywistym do danych handlowych przedsiębiorstw). Algorytmy uczące się na podstawie pracy analityków kredytowych usuwają subiektywność i uprzedzenia z decyzji. Wnioskowanie o pożyczkę w iwoca jest znacznie prostsze dla klienta aplikowanie o kredyty bankowe.