Jak sfinansować zakup wyprawki szkolnej?

Wrzesień to dla rodziców trudny finansowo okres. Po wakacjach budżet domowy jest nadszarpnięty przez wyjazdy, dlatego dodatkowe wydatki związane z wyprawką szkolną bywają prawdziwym wyzwaniem. Za co kupić swoim pociechom przybory szkolne?

Na wyprawkę szkolną wydamy od 300 do 500 zł

Szacuje się, że na wyprawkę szkolną w 2016 roku wydamy od 300 do 500 zł. W cenę wyprawki nie są wliczone podręczniki, które w większości przypadków finansuje Ministerstwo Edukacji Narodowej. W zależności od tego, jakiej jakości i gdzie kupujemy przybory, ceny mogą się różnić. Według statystyk najdroższy będzie plecak. W tym roku rodzice chętnie sięgają po tornistry z kółkami, a te są najdroższe – cena takiego plecaka może dochodzić do nawet 500 zł. Znaczącym wydatkiem są również buty, strój na WF i przybory plastyczne.

Kiedy potrzebujemy dodatkowych pieniędzy, warto zastanowić się nad skorzystaniem z pożyczki online. Jednak przed podjęciem decyzji należy dokładnie przeanalizować naszą sytuację finansową, tak aby spłata zobowiązania nie była dla nas problemem. W wybraniu najkorzystniejszej oferty pomogą nam specjalistyczne porównywarki pożyczkowe. Na takich stronach znajdziemy również porady ekspertów, rankingi produktów finansowych i firm. Głównym wyzwaniem dla sektora FinTech jest obecnie edukacja finansowa społeczeństwa. Już widać poprawę – spłacalność zobowiązań jest coraz lepsza i w niektórych przypadkach sięga nawet 80 proc – komentuje Tymon Zastrzeżyński, ekspert pozyczkaportal.pl.

Najbardziej przezorni rodzice skompletowali wyprawkę szkolną już w lipcu (blisko 18 proc.), natomiast 39 proc. planuje zrobić to pod koniec sierpnia.

wyprawka-szkolna-aasa-pozyczkaportal

Rozwój branży FinTech

Wzrosło zainteresowanie Polaków dofinansowaniami z instytucji pozabankowych. Branża FinTech w ostatnich latach w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie. Firmy reklamujące się za pomocą ulotek czy plakatów wiszących na słupach to już przeszłość. Coraz więcej podmiotów FinTech wykorzystuje zaawansowane narzędzia i algorytmy do indywidualnego scoringu. Firmy korzystają także z mediów społecznościowych, aplikacji mobilnych i narzędzi Big Data.

Jak szacują eksperci, do 2020 roku co 3 Polak będzie korzystał z rozwiązań proponowanych przez instytucje pozabankowe. Usługi FinTech są coraz bardziej profesjonalne i dostępne. Pożyczkę możemy wziąć obecnie bez wychodzenia z domu, przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa.

Źródło: pozyczkaportal.pl