Już 2 mld EUR zostało zainwestowane poprzez Mintos!

17/04/2019

Mintos, globalna platforma do inwestowania w pożyczki, osiągnęła kwotę 2 mld EUR środków zainwestowanych za jej pośrednictwem. Spółka planuje, że do września 2019 r. kwota zainwestowanych poprzez platformę środków przekroczy 3 mld EUR. Mintos jest obecnie największą platformą do inwestycji w pożyczki w Europie. Każdego miesiąca rejestruje się na platformie ponad 8 000 nowych inwestorów z całego świata, a kwota miesięcznych inwestycji wynosi blisko 200 mln EUR.

Sukces ten zainspirował firmę Mintos do uruchomienia funduszu Mintos Impact Fund. Celem funduszu będzie wspieranie inicjatyw dotyczących oczyszczania Morza Bałtyckiego, które będą prowadzone wspólnie z Pasaules Dabas Fonds – łotewskim partnerem stowarzyszonym z organizacją World Wildlife Fund (WWF) oraz WWF Deutschland. W ramach pierwszej wspólnej inicjatywy, dzięki akcji crowdfundingowej, którą Spółka planuje przeprowadzić wśród 128 tys. inwestorów na Mintos, pozyskane zostanie 100 000 EUR. Planowane zakończenie akcji crowdfundingowej to wrzesień 2019 roku, czyli moment przekroczenia 3 mld EUR w inwestycjach na Mintos.

Polska jest jednym z wciąż rosnących krajów na platformie. Obecnie inwestuje na Mintos ponad 8000 polskich inwestorów. Inwestorzy polscy mają zapewnionych szereg udogodnień, m.in. polską wersję platformy, infolinię w języku polskim. 

Tak szybkie osiągnięcie progu 2 mld EUR świadczy o tym, że dzięki wykorzystywaniu nowoczesnej technologii jesteśmy na właściwej drodze do ciągłego ulepszania usług finansowych. Nasze innowacyjne fintechowe środowisko umożliwia międzynarodowym inwestorom i firmom pożyczkowym wspólne realizowanie swoich wizji, bez względu na kraj z którego pochodzą. Osiągnięta dotychczas przez inwestorów średnia stopa zwrotu netto z inwestycji przed opodatkowaniem wynosząca 12% oraz łatwa w użyciu i przejrzysta platforma, sprawiły, że Mintos stał się preferowanym rynkiem dla dokonywania inwestycji w pożyczki w Europie oraz zdobywa kolejne rynki na świecie” – powiedział Martins Sulte współzałożyciel i Dyrektor Zarządzający Mintos.

Mintos to wiarygodny partner zarówno dla firm pożyczkowych, jak i inwestorów. Naszym celem jest i zawsze będzie bezpieczeństwo inwestowanych środków. Polscy inwestorzy są bardzo wymagający, dlatego cieszy nas, że ich liczba na Mintos wciąż rośnie, a tym samym mają oni swój udział w 2 miliardach EUR zainwestowanych poprzez platformę. Mam nadzieję, że już niedługo będę mógł poinformować o dalszym rozwoju naszej platformy w Polsce, czyli kolejnych firmach pożyczkowych, które dołączą do naszego rynku” – powiedział Maciej Hełmecki, Dyrektor Sprzedaży Mintos w Polsce.

Utworzenie funduszu Mintos Impact Fund – 100 000 EUR dla Morza Bałtyckiego

Osiągnięcie 2 mld EUR w środkach zainwestowanych na Mintos zainspirowało Spółkę do przeznaczenia środków na cel społeczny poprzez utworzenie funduszu Mintos Impact Fund i ustanowienie pierwszej inicjatywy na rzecz zrównoważonego rozwoju środowiska. Będzie to projekt realizowany wraz z Pasaules Dabas Fonds, łotewskim partnerem stowarzyszonym z organizacją World Wildlife Fund (WWF) oraz WWF Deutschland pod nazwą „TheFuture%”. Jego celem jest zapewnienie wsparcia dla ochrony i zachowania zagrożonego ekosystemu Morza Bałtyckiego i jego wybrzeży rozciągających się od Niemiec, przez Polskę, Danię, Estonię, Łotwę i Litwę, aż po Rosję, Finlandię i Szwecję.

Jesteśmy przekonani, że nadszedł czas, aby również firmy startupowe przystąpiły do intensywnych działań i zrobiły coś dobrego dla środowiska naturalnego. Mintos ma bardzo dużą bazę świadomych i krytycznie myślących inwestorów, którzy dostrzegają potrzebę działania na rzecz ochrony naszego świata – to właśnie pozwala nam połączyć się w tej inicjatywie na rzecz zrównoważonego rozwoju środowiska i uczynienia czegoś dobrego razem. Dlatego zdecydowaliśmy się na utworzenie Mintos Impact Fund i będziemy angażować się w ochronę Morza Bałtyckiego, nad którego wybrzeżem leży Ryga, stolica Łotwy i siedziba główna naszej Firmy. Środki na ten cel zostaną zebrane w ramach akcji crowdfundingowej prowadzonej pośród 128 tys. inwestorów na platformie, w której również my jako Mintos weźmiemy udział” – powiedział Martins Sulte.

Mintos spodziewa się, że akcja crowdfundingowa na platformie oraz zebranie 100 000 EUR zakończą się w momencie osiągnięcia przez platformę kolejnego miliarda euro inwestycji dokonanych w pożyczki. Dzięki temu, że inwestorzy w każdym miesiącu inwestują w pożyczki blisko 200 mln EUR, Mintos oczekuje, że kolejny miliard euro w środkach zainwestowanych na platformie, zostanie osiągnięty już we wrześniu 2019 roku.