Konferencja prasowa "Ocena skutków wprowadzenia limitu kosztów pozaodsetkowych na rynek pożyczek konsumenckich-impact assessment"

Konferencja prasowa "Ocena skutków wprowadzenia limitu kosztów pozaodsetkowych na rynek pożyczek konsumenckich-impact assessment"

Wnioski z jedynego na rynku raportu impact assessment, szacującego skutki wprowadzenia limitów kosztów pozaodsetkowych na rynek kredytowy, wykonanego na zlecenie Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych, zaprezentowane zostaną podczas konferencji prasowej w czwartek, 25 czerwca o godzinie 11.30.

Ustawa o nadzorze nad rynkiem finansowym, Prawo bankowe i niektóre inne ustawy, która procedowana jest obecnie przez Sejm, w części dotyczącej limitów kosztu pozaodsetkowego, będzie oddziaływać zarówno na ofertę produktową firm pożyczkowych, jak i na ograniczenie dostępności pożyczek gotówkowych dla gospodarstw domowych.

Podczas konferencji prasowej, która rozpocznie się w czwartek, 25 czerwca o godz. 11.30 w Hotelu Sheraton w Warszawie, o możliwych skutkach regulacji, na podstawie badania przeprowadzonego na zlecenie KPF przez dr. Piotra Białowolskiego ze Szkoły Głównej Handlowej, opowiedzą Andrzej Roter – Dyrektor Generalny KPF, dr Mirosław Bieszki – Doradca Ekonomiczny KPF oraz prof. Włodzimierz Szpringer (SGH, Uniwersytet Warszawski)