Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce podwójnie wyróżniona

Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce podwójnie wyróżniona

Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce została uhonorowana dwiema nagrodami podczas gali „Loan Magazine Awards 2016”, która odbyła się 26 stycznia 2017 r. we Wrocławiu.  Przedstawiciele branży, w otwartym głosowaniu, przyznali KPF nagrodę w kategorii „Partner wpierający roku”. Za „Wydarzenie roku” uznali zaś organizowany przez KPF Kongres Sektora Pożyczkowego.

Zorganizowana już po raz drugi gala ma już charakter branżowego święta i podsumowania dokonań przedsiębiorców sektora instytucji pożyczkowych w wielu obszarach ich praktyki biznesowej na przestrzeni całego minionego roku. Była również okazją do ogłoszenia wyników pracy Kapituły Loan Magazine Awards, nadzorowanej przez uznaną firmę prawniczą Squire Patton Boggs, która w wielu kategoriach dokonała wyboru laureatów spośród pięciu nominowanych do niej osób (ekspertów i praktyków rynku), marek bądź wydarzeń.

Wielkość audytorium, obecnego dziś na gali, reprezentującego wprost cały rynek instytucji pożyczkowych w Polsce oraz bardzo szeroki zakres kategorii, jakie były przedmiotem pozytywnych emocji nominowanych i laureatów pokazują, że sektor ten osiągnął wysoki poziomi dojrzałości biznesowej. KPF, uczestnicząc w rozwoju tego rynku od 1999 roku, ma pełną świadomość dokonań i pozytywnych zmian, także tych w odbiorze społecznym, będących wynikiem aktywności przedsiębiorców tego sektora. Jednocześnie badania, jakie KPF prowadziła w obszarze moralności finansowej Polaków, prowadzą również do takich wniosków, iż każdy przedsiębiorca, także z sektora instytucji pożyczkowych, w codziennej praktyce biznesowej powinien zdawać sobie sprawę z tego, że również od niego zależy postrzeganie całego rynku kredytowego w Polsce, a także poziom lojalności jego klientów wobec kredytodawców – powiedział Andrzej Roter, Prezes Zarządu KPF, otwierając galę.

KPF została nagrodzona w dwóch kategoriach – „Partner wspierający roku” i „Wydarzenie roku”. W tej drugiej wyróżniono Kongres Sektora Pożyczkowego, którego organizatorem jest KPF.

LoanMagazineAwards

To zdecydowane potwierdzenie uznania dla nas za wysoki poziom merytoryczny tego projektu, co jest silną ambicją Zespołu KPF, odpowiedzialnego za organizację projektów konferencyjnych i kongresów. Na nic zdałaby się jednak nasza ambicja, gdyby nie znakomici Partnerzy i merytorycznie zaangażowani w realizację tych projektów Członkowie Rad Programowych, a także eksperci, naukowcy i praktycy, którzy na zaproszenie KPF są skłonni dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z uczestnikami tych wydarzeń. Obecność na konferencjach KPF około 2000 osób rocznie to duże wyzwanie, motywacja i wyróżnienie – podsumował otrzymanie przez KPF nagrody w dwóch ważnych kategoriach Andrzej Roter.

Powodem do radości dla KPF jest także fakt, że w gronie laureatów nagród „Loan Magazine Awards 2016” w kilku kategoriach zostały instytucje należące do KPF. Nagrodę w kategorii „Partner sprzedaży roku” przyznano firmie Fines S.A., w kategorii „Serwis www roku” – firmie Loando Sp. z o.o. za pozyczkaportal.pl, zaś w kategorii „Społecznie odpowiedzialni” – firmie Wonga.pl Sp. z o.o. za serwis kapitalni.org. Firma Aasa Polska S.A. zwyciężyła w kategoriach „Pożyczka ratalna roku” i „Biznesowa pożyczka roku”, zaś system Credit Check firmy CRIF Services Sp. z o.o. został uznany za najbardziej innowacyjne rozwiązanie sektora FinTech.