Kongres Instytucji Finansowych. Co czeka branżę w 2023 roku?

Kongres Instytucji Finansowych. Co czeka branżę w 2023 roku?

Już w czwartek 15 grudnia Związek Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce organizuje spotkanie dla przedstawicieli branży. To doskonała okazja, by podsumować 2022 r. i podzielić się przewidywaniami dotyczącymi kolejnych miesięcy.

Kongres Instytucji Finansowych to nowe wydarzenie w kalendarzu ZPF. Podczas jego pierwszej edycji uczestnicy poznają prognozy gospodarcze cenionych ekonomistów na 2023 r. Dowiedzą się też, które z wyzwań stojących przed polską gospodarką mogą okazać się dla niej kluczowe.

W trakcie Kongresu nie zabraknie też dyskusji o zmianach prawnych, które wkrótce mogą zrewolucjonizować branżę finansową. Eksperci podzielą się również przewidywaniami na temat tego, czym zaskoczy nas sektor fintech.

Rekordowa inflacja, wysokie stopy procentowe, obawy związane z rozwojem sytuacji gospodarczej po agresji Rosji na Ukrainę czy szereg nowych regulacji prawnych. To tylko kilka czynników, które sprawiły, że mijający rok był bardzo intensywny dla całej branży finansowej – mówi Marcin Czugan, prezes ZPF. – Kongres stwarza okazję do podsumowania i zastanowienia się nad tym, co czeka nas w kolejnych kwartałach.

a

Kongres Instytucji Finansowych. Zaproszenie dla mediów

Kongres rozpocznie się w czwartek 15 grudnia o godzinie 10:30 w Centrum Nauki Kopernik
w Warszawie (Wybrzeże Kościuszkowskie 20
).

Zachęcamy do zapoznania się z dokładnym programem Kongresu na stronie: LINK.

W dyskusjach podczas paneli wezmą udział m.in.: dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek (Towarzystwo Ekonomistów Polskich), Monika Kurtek (główna ekonomistka Banku Pocztowego S.A.), dr Katarzyna Jóźwik (przewodnicząca Komisji ds. Fintech w ZPF), Zbigniew Wiliński (dyrektor Departamentu Innowacji Finansowych Fintech w UKNF), Ludwik Kotecki (Rada Polityki Pieniężnej), dr Sławomir Dudek (Forum Obywatelskiego Rozwoju).

Przedstawicieli mediów zainteresowanych udziałem w Kongresie Instytucji Finansowych prosimy
o przesłanie zgłoszenia w celu uzyskania akredytacji.

Zgłoszenia (imię i nazwisko, nazwa redakcji, numer kontaktowy) prosimy przesyłać na adres: media@zpf.pl.

Więcej informacji można uzyskać pod numerem: +48 510 003 197.