Early Bird
Tylko do 4 listopada
1400 zł
za os., netto + 23% VAT
Niedostępne
Oferta Early Bird nie łączy się
z innymi rabatami
Warszawa
Kiedy
Gdzie
NYX Hotel Warsaw, ul. Chmielna 71, Warszawa
Organizowany od 2015 roku Kongres Pośrednictwa Finansowego to największe cykliczne wydarzenie dla sektora pośrednictwa finansowego w Polsce. Kongres jest miejscem otwartej dyskusji o stanie i perspektywach rozwoju sektora, dyskusji o praktykach biznesowych sektora a także platformą wymiany najlepszych doświadczeń zbudowaną w ten sposób by wpływała na kształt standardów etycznych i biznesowych sektora.
Dla praktyków gospodarczych wielu sektorów rynku finansowego, oprócz możliwości podzielenia się swoimi doświadczeniami ze współpracy z pośrednikami finansowymi, Kongres Pośrednictwa Finansowego stanowi okazję do utrwalenia już istniejących lub nawiązania nowych kontaktów biznesowych.
Kongres skupia środowiska kadry zarządzającej firm doradztwa i pośrednictwa finansowego, banków, firm ubezpieczeniowych, instytucji pożyczkowych.
X Kongres Pośrednictwa Finansowego – 20 listopada 2024
Program dostępny wkrótce.
9.00–9.30 | Powitalna kawa |
9.30–9.35 | Otwarcie kongresuMarcin Czugan, Prezes Zarządu, ZPF |
9.35–9.55 | Trendy i zjawiska na rynku kredytów dla gospodarstw domowych na tle otoczenia makroekonomicznegoPrezentacja: dr hab. Waldemar Rogowski prof. SGH, główny analityk, Grupa BIK; Dyrektor Instytutu Finansów Korporacji i Inwestycji, Szkoła Główna Handlowa |
9.55–10.25 | Otoczenie legislacyjne sektora pośrednictwa finansowego, ze szczególnym uwzględnieniem Dyrektywy o kredycie konsumenckim IIPrezentacja: Marcin Czugan, Prezes Zarządu, ZPF |
10.25–10.40 | Przerwa |
BLOK POŚREDNICTWA UBEZPIECZENIOWEGO | |
10.40– 11.50 | Dystrybucja ubezpieczeń w świetle wyzwań rynkowychModeracja: Ewa Mach, Dyrektorka Departamentu Marketingu i Produktów, BNP Paribas Cardif Zakres merytoryczny:
Uczestnicy dyskusji:
|
11.50–12.05 | Przerwa |
BLOK ESG | |
12.05–13.05 | Czy prawa człowieka są wyzwaniem w branży finansowejModeracja: Artur Nowak-Gocławski, Prezes Zarządu, ANG Odpowiedzialne Finanse Uczestnicy dyskusji:
|
BLOK POŚREDNICTWA HIPOTECZNEGO | |
13.05–13.20 | Rent2Own – najem z dojściem do własnościPrezentacja: Katarzyna Brzeska-Miksa, CEO & Founder, Rent2Own Zakres tematyczny:
|
13.20–14.35 | Jaka jest rola pośrednika i przyszłość kredytu hipotecznego?Moderacja: Marcin Czugan, Prezes Zarządu, ZPF Zakres merytoryczny:
Uczestnicy dyskusji:
|
14.35–15.05 | Przerwa na lunch |
BLOK POŚREDNICTWA KONSUMENCKIEGO | |
15.05–15.45 | Zagrożenia rynkowe dla pośrednictwa kredytu konsumenckiegoModeracja: Rafał Tomkowicz, Dyrektor ds. Rozwoju, ZPF Zakres merytoryczny:
Uczestnicy dyskusji:
|
15.45–16.25 | Szanse dla pośrednictwa kredytu konsumenckiego i firmowegoModeracja: Rafał Tomkowicz, Dyrektor ds. Rozwoju, ZPF Zakres merytoryczny:
Uczestnicy dyskusji:
|
16.25 | Podsumowanie KongresuMarcin Czugan, Prezes Zarządu, ZPF |
Zarejestruj się
Tylko do 4 listopada
1400 zł
za os., netto + 23% VAT
Niedostępne
Oferta Early Bird nie łączy się
z innymi rabatami
Regulamin kongresów ZPF dostępny TUTAJ
CEO & Co-Foundern
Rent2Own
Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu
VISSET
Prezes Zarządu
ZPF
Dyrektor Generalny
Polski Związek Firm Deweloperskich
CIO
Youmoney / Findao Sp. z o.o.
Dyrektor Departamentu Kredytów Hipotecznych
VeloBank S.A.
główny analityk, Grupa BIK;
Dyrektor Instytutu Finansów Korporacji i Inwestycji, SGH
Wiceprezes Zarządu
mFinanse S.A.
Prezes Zarządu
ZPF
Prezes Zarządu
Notus Finanse S.A.
Prezes Zarządu Smartney Grupa Oney S.A.
Prezes Zarządu
Phinance S.A.
Tak było podczas poprzednich edycji
Związek Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce
ul. Długie Pobrzeże 30
80-888 Gdańsk
tel. 58 302 92 05
Tomasz Rurkowski
Manager Projektów
email: trurkowski@zpf.pl
tel. +48 504 115 901
Sara Pawowicz
Młodszy Manager Projektów
email: spawowicz@zpf.pl
tel. +48 797 775 101
Łukasz Pałka
email: media@zpf.pl
tel. +48 798 792 868
Związek Przedsiębiorstw
Finansowych w Polsce
ul. Długie Pobrzeże 30
80-888 Gdańsk
tel. 58 302 92 05
email : info@zpf.pl
Katarzyna Brzeska-Miksa
CEO & Co-Founder, Rent2Own
Od 2010 roku zarządza Funduszem Hipotecznym Familia S.A., specjalizującym się w oferowaniu renty dożywotniej i będącym członkiem Związku Przedsiębiorstw Finansowych od 14 lat. Jest również ekspertem w Komitecie ds. Nieruchomości przy Krajowej Izbie Gospodarczej. Bazując na doświadczeniach z rynków anglosaskich, w 2024 roku wprowadziła do Polski pionierski program Rent2Own — najem z dojściem do własności. Działalność w Funduszu oraz zaangażowanie jako inwestor na rynku nieruchomości pozwalają jej połączyć pasję z profesją, wzbogacając polski rynek innowacyjnymi rozwiązaniami w sektorze nieruchomości.
Łukasz Czajka
Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu, VISSET
Doświadczony ekspert z ponad 22-letnim stażem w zarządzaniu sprzedażą i marketingiem, szczególnie w sektorze finansowym. Od siedmiu lat specjalizuje się w opracowywaniu i wdrażaniu strategii marketingowych i sprzedażowych, dedykowanych segmentowi finansowania przedsiębiorców. Swoją karierę rozpoczął w spółce giełdowej, gdzie konsekwentnie awansował – od stanowiska konsultanta realizującego projekty doradcze dla klientów z różnych branż aż do funkcji Prezesa Zarządu jednej z firm zależnych.
Łukasz Czajka z powodzeniem rozwijał również własną spółkę sportową, efektywnie zarządzając działalnością firmy w obszarze treningów i organizacji wydarzeń sportowych. To doświadczenie wzbogaciło jego kompetencje w zarządzaniu projektami oraz organizacji eventów, wzmacniając jego zdolności przywódcze.
Posiada rozległe doświadczenie w budowaniu i kierowaniu wieloosobowymi zespołami sprzedażowymi. Z powodzeniem tworzy i wdraża strategie sprzedażowe, skutecznie zarządzając markami skierowanymi do przedsiębiorców z różnych sektorów rynku, co przyczynia się do rozwoju firmy i wzrostu wartości dla klientów.
Prywatnie Łukasz Czajka to pasjonat audiobooków i nowoczesnych gier planszowych.
Marcin Czugan
Prezes Zarządu, Związek Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce
Absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego (Prawo oraz Ekonomia), Uniwersytetu Gdańskiego (Podyplomowe Studia Prawa Nowych Technologii i Prawa Własności Intelektualnej). Posiada tytuł MBA Politechniki Gdańskiej (The International MBA in Strategy, Programme and Project Management). Radca prawny, od 2016 nieprzerwanie członek Rady Okręgowej Izby Radców Prawnych w Gdańsku. Dyrektor Departamentu Prawno-Legislacyjnego, od 2016 – Wiceprezes Zarządu, a od sierpnia 2020 – Prezes Zarządu Związku Przedsiębiorstw Finansowych (ZPF). W latach 2015-2017 Przewodniczący Komitetu Prawno-Politycznego EUROFINAS (the European Federation of Finance House Associations) w Brukseli, największej organizacji zrzeszającej kredytodawców kredytu konsumenckiego w Europie, a obecnie członek jej Zarządu.
LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/marcin-czugan/
Bartosz Guss
Dyrektor Generalny, Polski Związek Firm Deweloperskich
Od 1 lipca br. dyrektor generalny Polskiego Związku Firm Deweloperskich. Jest doświadczonym samorządowcem, który przez ponad 20 lat zajmował się tematyką nieruchomości i współpracował z biznesem. W PZFD łączy sektor prywatny z publicznym: dwa różne światy, które jego zdaniem nie są od siebie aż tak bardzo odległe. Stawia również na dialog z administracją rządową i samorządową.
Jest kompetentnym ekspertem, który zdobył bogate doświadczenie zawodowe w instytucjach publicznych. Przez kilka ostatnich lat był wiceprezydentem Poznania. Zajmował się polityką mieszkaniową, urbanistyką i architekturą, planowaniem przestrzennym, nadzorem budowlanym i obsługą inwestorów. Był też dyrektorem Wydziału Gospodarki Nieruchomościami. Z wykształcenia jest prawnikiem.
Daniel Iwin
Menedżer, Wydział Oferty Kredytów Hipotecznych, Departament Produktów Kredytowych, mBank
Całe zawodowe życie związany z bankowością. Od 14 lat zarządza ofertą i sprzedażą kredytu hipotecznego w mBanku.
Adrian Jarosz
Prezes Zarządu, Notus Finanse S.A.
Doświadczony lider branży finansowej, z ponad 20-letnim doświadczeniem w zarządzaniu największymi firmami z sektora pośrednictwa finansowego. Jest absolwentem Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Obecnie pełni funkcję Prezesa Zarządu NOTUS Finanse S.A., koncentrując się na wzmacnianiu pozycji firmy na rynku oraz dynamicznym rozwoju jej biznesu, wykorzystując bogate doświadczenie i strategiczne podejście do zarządzania.
Wcześniej, przez siedem lat, pełnił funkcję Prezesa Spółki Expander Advisors, gdzie odniósł liczne sukcesy, znacząco rozwijając działalność firmy. W latach 2013–2015 jako Wiceprezes Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie AVIVA S.A., odpowiadał za rozwój nowych kanałów dystrybucji, wzmacniając pozycję Avivy na rynku. W trakcie swojej kariery pełnił również funkcję Prezesa w spółkach Tax Care S.A., Idea Leasing S.A. oraz Open Finance S.A. Przez kilka lat przewodniczył także Związkowi Firm Pośrednictwa Finansowego, aktywnie działając na rzecz rozwoju branży pośrednictwa finansowego w Polsce, reprezentując jej interesy i wspierając rozwój rynku.
Michał Knapik
Group Diversity, Equity & Inclusion Lead, KRUK
Jako Group Diversity, Equity & Inclusion Lead współpracuje z przedstawicielami wszystkich rynków w Grupie KRUK, wdrażając strategię DEI i wspierając społeczną odpowiedzialność zespołów. Swoją przygodę z DEI rozpoczął w międzynarodowej korporacji należącej do Qurate Retail Group jako członek grupy pracowniczej. Jako lider zespołu w agencji brandingowej Admind pracował z globalnymi markami i koordynował wielokulturowym zespołem, jednocześnie wspierając zarządzanie D&I podczas udanej certyfikacji B-Corp. Przez dwa lata wdrażał politykę DEI w mBanku, nadzorując inkluzywność w procesach HR, projektach wellbeingowych oraz w sieciach pracowniczych. Na co dzień współpracuje z menedżerami i szkoli w zakresie praktyk włączających, komunikacji i nieświadomych uprzedzeń. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Jagiellońskim. Posiada certyfikat D&I in HR Management wydany przez HRCI oraz jest ambasadorem prostego języka (certyfikowany przez Fundację Języka Polskiego). W 2024 roku był jurorem w konkursach Diversity Charter Awards i Best Employer Awards. Jako fan kultury popularnej wierzy, że reprezentacja i autentyczne historie mogą kształtować naszą świadomość i inspirować innych do rozwoju.
Magdalena Kowalska
Założycielka i Prezeska, Instytut Mindset
Założycielka i prezeska Instytutu Mindset, fundacji działającej na rzecz edukacji emocjonalnej i promocji zdrowia psychicznego. Współtworzy programy w obszarze budowania dobrostanu rodzin z dziećmi, wzmacniania kompetencji rodzicielskich oraz zwiększania samoświadomości dorosłych. Wierzy w prozdrowotną moc twórczości. Projektuje i prowadzi warsztaty arteterapeutyczne dla dzieci i młodzieży – jest m.in. inicjatorką i współautorką programu Kalejdoskopy realizowanego na stacjonarnych oddziałach psychiatrii dziecięcej. Wcześniej przez kilkanaście lat zajmowała się komunikacją oraz budowaniem relacji międzyludzkich, pracując po stronie biznesu. Humanistka. Wolontariuszka. Absolwentka Polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończyła liczne studia podyplomowe, w tym CSR w Akademii Leona Koźmińskiego, Arteterapię w WSKZ. Obecnie studiuje Psychologię (spec. psychologia kliniczna) na Uniwersytecie SWPS.
Bartosz Kwiatkowski
Prawnik, Dyrektor, Fundacja Frank Bold
Absolwent prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wiceprezes Polskiego Instytutu Praw Człowieka i Biznesu, członek Rady Programowej Fundacji Rozwój Tak – Odkrywki Nie. Ekspert prawny polskich i międzynarodowych organizacji pozarządowych.
Specjalizuje się w prawie ochrony środowiska, prawie antykorupcyjnym i przejrzystości życia publicznego. Autor opracowań, analiz prawnych oraz poradników dla obywateli i obrońców praw obywatelskich z zakresu przejrzystości życia publicznego, odpowiedzialności przedsiębiorców, raportowania niefinansowego i ochrony środowiska.
Członek działającej przy Ministrze Finansów grupy roboczej ds. rozwoju raportowania niefinansowego oraz działającej przy Ministrze Funduszy i Polityki Regionalnej grupy roboczej ds. należytej staranności. Od 2019 roku w ramach eksperckiej sieci Local Research Correspondents on Corruption przy Komisji Europejskiej analizuje stan praworządności i politykę antykorupcyjną w Polsce.
Wykładowca z zakresu zagadnień zrównoważonego rozwoju na studiach podyplomowych oraz w ramach warsztatów z zakresu zagadnień prawnych dotyczących jakości powietrza dla urzędników oraz Wytycznych OECD dla przedsiębiorstw wielonarodowych i Wytycznych ONZ dotyczących biznesu i praw człowieka dla pracowników KPK OECD z krajów Europy Środkowo-Wschodniej oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych.
Autor zawiadomień w ramach procedury KPK OECD dotyczących naruszenia wytycznych OECD dla przedsiębiorstw wielonarodowych w zakresie praw człowieka i ochrony środowiska, w tym zagadnień związanych z jakością powietrza, zmianami klimatycznymi oraz raportowaniem niefinansowym.
Bartosz Kwiatkowski został uznany przez Dziennik Gazetę Prawną za jednego z 25 najbardziej wpływowych prawników 2023 roku.
Bartosz Kwieciński
Prezes Zarządu, Expander Advisors Sp. z o.o.
Absolwent Szkoły Głównej Handlowej. Z rynkiem finansowym związany od 2006 roku. Karierę rozpoczął jako specjalista ds. inwestycji, a następnie po rocznym epizodzie w bankowości zainteresował się branżą pośrednictwa finansowego, w której pracuje do dziś. Do Expandera dołączył w 2016 roku jako pomysłodawca i dyrektor zarządzający departamentem nieruchomości, następnie odpowiedzialny był za sprzedaż w sieciach stacjonarnych, contact center oraz projekty wspierające digitalizację usług. W lutym 2023 został powołany na stanowisko Prezesa Zarządu.
Ewa Mach
Dyrektorka Departamentu Marketingu i Produktu, BNP Paribas Cardif
Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w sektorze bancassurance. Absolwentka finansów i bankowości na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Z rynkiem ubezpieczeniowym związana od początku swojej kariery zawodowej. Najpierw w PZU, następnie od 2009 roku w BNP Paribas Cardif, gdzie odpowiadała za rozwój relacji z partnerami bankowymi. Obecnie zarządza obszarem marketingu i produktu. Jest odpowiedzialna za tworzenie oraz doskonalenie oferty ubezpieczeniowej dla banków, firm leasingowych, telekomów, sieci handlowych oraz biznesu e-commerce.
Jako jedna z liderek inicjatywy „Kobiety zmieniające BNP Paribas” działa na rzecz promowania idei różnorodności w miejscu pracy. Czas wolny lubi spędzać aktywnie, najchętniej uprawiając turystykę pieszą i rowerową.
Anna Miazga
Chief Sustainability Officer, Grupa mBank
Ekspertka w dziedzinie zrównoważonego rozwoju z kilkunastoletnim doświadczeniem. Specjalizuje się w zarządzaniu zrównoważonym rozwojem w złożonych organizacjach, tworzeniu i realizacji strategii ESG, raportowaniu niefinansowym, zrównoważonym finansowaniu, zarządzaniu relacjami z interesariuszami oraz wdrażaniu innowacji w tym obszarze. Jej działania przyczyniły się do transformacji największych polskich i globalnych firm z branż odzieżowej, handlowej, usługowej, logistycznej i energetycznej. Obecnie pełni rolę Chief Sustainability Officer w Grupie mBank.
Jest autorką licznych publikacji na temat odpowiedzialnego zarządzania i zrównoważonego biznesu oraz częstą prelegentką na polskich i międzynarodowych konferencjach.
Piotr Morawiec
Dyrektor Sprzedaży Sieci Partnerskiej, Expander Advisors
Z bankowością i rynkiem pośrednictwa finansowego związany od ponad dwudziestu lat. Pełnił funkcje zarządcze w największych firmach pośrednictwa finansowego w Polsce oraz Santander Consumer Banku. Stworzył od podstaw model partnerskiej sieci sprzedaży, który stał się największą tego typu strukturą na rynku.
W Expander jako Dyrektor Sprzedaży odpowiada za ogólnopolską sieci partnerów Direct Plus. Doświadczeniem zawodowym dzieli się prowadząc konferencje, szkolenia oraz wykłady na uczelniach wyższych.
Piotr Morawiec jest absolwentem Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu oraz studiów podyplomowych na kierunku „Bankowość” w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu.
Joanna Moskalik
Dyrektor Departamentu Produktów Detalicznych i Usług Płatniczych, Bank Pocztowy
Od 2012 roku związana z Bankiem Pocztowym, w którym odpowiada za ofertę produktów i usług dla klientów detalicznych. Mając ponad 20-letnie doświadczenie w sektorze bankowym, łączy wiedzę z zakresu obsługi klienta, optymalizacji procesów oraz zarządzania produktami.
Karierę zawodową rozpoczynała w Citibanku, gdzie ukształtowała swoje podejście do obsługi klienta. W pierwszych latach istnienia Polbanku, współtworzyła ofertę rachunków i depozytów, przyczyniając się do rozwoju instytucji na polskim rynku. W Banku BGŻ zarządzała produktami oraz zajmowała się standaryzacją i optymalizacją procesów, co pozwoliło jej na zdobycie doświadczenia w efektywnym zarządzaniu projektami i zespołami. W Banku Pocztowym aktywnie uczestniczy w procesie digitalizacji organizacji, wdrażając nowe technologie i rozwiązania mobilne oraz nadzorując projekty rozwojowe.
Jest absolwentką Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie, gdzie studiowała psychologię. Ukończyła program Management w ICAN Institute oraz wiele szkoleń branżowych.
Stawia na ciągłe doskonalenie i zwinne podejście w realizacji projektów i rozwoju organizacji. Promuje pozytywną postawę, skoncentrowaną na rozwiązywaniu problemów oraz testowaniu nowych rozwiązań. Entuzjastycznie wspiera upraszczanie – zarówno procesów, jak i języka.
Artur Nowak-Gocławski
Prezes Zarządu, Grupa ANG
Doświadczony menadżer i przedsiębiorca, absolwent studiów z zakresu zarządzania, przywództwa, ESG, współzałożyciel i prezes Grupy ANG SA działającej w branży finansowej oraz Fundacji Nienieodpowiedzialni. Zaangażowany w wiele projektów społecznych, członek rady Fundacji Inicjatyw Społeczno Ekonomicznych, Związku Przedsiębiorstw Finansowych, zwolennik strategii biznesowych opartych o idee zrównoważonego rozwoju, zaangażowania społecznego i budowy wartości wspólnej. Grupa ANG SA, którą współtworzy otrzymała wiele nagród biznesowych i społecznych m.in. Etyczna Firma w Konkursie Pulsu Biznesu i PwC, Pracodawca Roku w konkursie AON, Najlepsze Miejsce Pracy Polska oraz Najlepsze Miejsce pracy w Europie w konkursie Great Place to Work, Gazele Biznesu Pulsu Biznesu, Listki CSR Polityki. W 2020 roku Grupa ANG otrzymała certyfikat B Corp, najważniejsze wyróżnienie w kategorii CSR na świecie. Otrzymał osobiste wyróżnienie „Człowiek, który zmienia biznes” w pierwszej edycji nagrody Forum Odpowiedzialnego Biznesu, finalista nagrody im. Jana Rodowicza „Anody” Muzeum Powstania Warszawskiego za działalność społeczną.
Piotr Przedlacki
Prezes Zarządu, Fines S.A.
Założyciel oraz Prezes Zarządu Fines S.A.– czołowego pośrednika kredytowego w kanale agencyjnym. Fines działa na polskim rynku już od 20 lat i specjalizuje się w kredytach konsumenckich oraz finansowaniu podmiotów gospodarczych. Obecnie wprowadza nowatorskie rozwiązania na rynku kredytów ratalnych w usługach i produktach specjalistycznych.
Absolwent Wydziału Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej oraz studiów MBA w Gdańskiej Fundacji Kształcenia Managerów.
Krzysztof Przybysz
CIO, Youmoney / Findao
Przedsiębiorca i doradca strategiczny z 17-letnim doświadczeniem w digitalizacji i rozwoju cyfrowym, koncentrujący się na e-usługach, wsparciu operacyjnym i marketingu cyfrowym. Obecnie, jako założyciel Newcomer sp. z o.o., doradza podmiotom z sektora finansowego, wspierając ich rozwój, skalowanie działalności oraz budowanie długotrwałych relacji z interesariuszami. Pełni również funkcję Chief Innovation Officer w Youmoney, gdzie zarządza kluczowymi projektami, w tym strategicznymi partnerstwami z bankami, firmami pożyczkowymi i platformami płatniczymi.
Wcześniej przez 11 lat zdobywał doświadczenie w Grupie Ferratum, odpowiadając za rozwój produktów finansowych na polskim rynku. Jako Digital Business Director w Fines S.A. i CEO w Loando Group wniósł istotny wkład w budowę produktów cyfrowych, zarządzanie zespołami oraz ekspansję na rynki zagraniczne.
Anna Rek-Dębicka
Dyrektorka Departamentu Kredytów Hipotecznych, VeloBank
Posiada blisko 20-letnie doświadczenie w obszarze bankowości związanej z finasowaniem nieruchomościami. W swojej karierze zajmowała się m.in. zarządzaniem sprzedażą, tworzeniem oraz wdrażaniem produktów kredytowych i ubezpieczeniowych. Odpowiadała także za rozwój procesów i produktów hipotecznych oraz ściśle współpracowała z branżą pośredników finansowych.
Aktualnie zarządza pracą Departamentu Kredytów Hipotecznych w VeloBanku. Swoje doświadczenie zdobywała m.in. w Pionie Sprzedaży Detalicznej PKO BP, gdzie kierowała pracami Biura Bankowości Hipotecznej oraz w Fortis Banku, gdzie nadzorowała pracę Zespołu Kredytów Hipotecznych w Departamencie Oceny Ryzyka Kredytowego.
Jest absolwentką Politechniki Białostockiej na kierunku Zarządzanie i Marketing oraz podyplomowych studiów na Kolegium Zarządzania i Finansów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.
dr hab. Waldemar Rogowski prof. SGH
Główny analityk w Grupie BIK, Dyrektor Instytutu Finansów Korporacji i Inwestycji SGH
Dr hab. nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, profesor SGH. Dyrektor Instytut Finansów Korporacji i Inwestycji. Kierownik Zakładu Zarządzania Ryzykiem.
Absolwent (magisterium) Szkoły Głównej Handlowej – wśród TOP 5 rocznika 1995 i Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (studia podyplomowe z zakresu prawa handlowego).
Wieloletni praktyk gospodarczy – Dyrektor Departamentów Ryzyka i Klientów Korporacyjnych wiodących instytucji finansowych w tym Banku PKO BP, obecnie Główny Analityk Grupy BIK.
Komentator gospodarczy w radio i telewizji, m.in. Radio Zet, Radio RMFM, Radio TokFM, Radio ESKA, Radio 357, Radio Nowy Świat, Polsat, TVN, TV Biznes 24, oraz prasie fachowej m.in. Rzeczpospolita, Gazeta Inwestorów Parkiet, Dziennik Gazeta Prawna, Puls Biznesu i tygodnikach Polityka i Newsweek.
Wieloletni ekspert ONZ ds. Rozwoju Przemysłowego UNIDO oraz konsultant Banku Światowego. Autor lub współautor ponad 123 publikacji z dziedziny finansów przedsiębiorstw publikowanych w renomowanych czasopismach polsko i anglojęzycznych.
Specjalizuje się w finansach przedsiębiorstwa, w tym w szczególności w rachunku efektywności inwestycji i wycenie przedsiębiorstw, zarządzaniu ryzykiem, analizie finansowej, predykcji zagrożenia upadłością, ESG, finansach zrównoważonych. W obszarze zainteresowań naukowych i praktycznych leżą również: AI, BI, BIG DATA, Data Analytics
Dominik Skrzycki
Wiceprezes Zarządu mFinanse S.A.
Członek zarządu spółki mFinanse S.A. Od 2004 roku związany z grupą BRE Banku (obecnie mBanku). Ukończył studia Finanse i Bankowość na Uniwersytecie Łódzkim. Pracę w bankowości zaczynał jako analityk finansowy w pionie ryzyka kredytów detalicznych. W latach 2006-2010 zarządzał produktami hipotecznymi w MultiBanku, a od 2010 roku objął kierownictwo nad obszarem hipotecznym w całym pionie detalicznym grupy mBanku. Od 2015 roku – Wiceprezes Zarządu mFinanse S.A.
Katarzyna Sochacka
Chief Partnership Office, Smartney Grupa Oney
Doświadczona managerka sektora usług finansowych: customer finance, bankowość, ubezpieczenia. Aktualnie odpowiada w Smartney za sprzedaż i rozwój obszaru B2B (finansowanie sprzedaży) we współpracy z merchantami i PSP . Zarządza zespołem, który między innymi rozwija na polskim rynku OneyRaty – unikalne rozwiązanie kredytowe dla stacjonarnych punktów sprzedaży i e-commerce. OneyRaty wykorzystuje najnowsze trendy w consumer finance i pozwala klientom partnerów handlowych w pełni cyfrowe i samoobsługowe uzyskanie kredytu. To pierwsze fintechowe rozwiązanie, możliwe do implementacji w każdym punkcie sprzedaży w Polsce. Ekspertka od relacji z partnerami i budowania nastawionych na nich procesów i rozwiązań. Z Grupą Oney w Polsce związana od 20 lat. Absolwentka Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego oraz Edhec Business School.
Michał Staniszewski
Dyrektor Biura Bancassurance, VeloBank
Posiada 15-letnie doświadczenie w branży ubezpieczeniowej i finansowej. W trakcie kariery zawodowej odpowiedzialny za bancassurance, produkty bankowe oraz inwestycyjne.
Absolwent prawa na Wydziale Prawa Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Finansów i Bankowości Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. W trakcie studiów pełnił rolę Prezesa Koła Prawa Bankowego na WPAIE Uniwersytetu Wrocławskiego.
Piotr Stempiński
Co-Founder, Lendi
Co-Founder i Co-CEO jednej z najszybciej rozwijających się firm z branży FinTech w Europie – Grupy Lendi, która wprowadza rynek pośrednictwa finansowego w Polsce w XXI wiek. Jest autorem wielu pomysłów i rozwiązań, z których korzysta nie tylko przeszło 2.000 ekspertów finansowych skupionych wokół Grupy Lendi, lecz również pozostała część podmiotów szerokiego rynku pośrednictwa.
Linkedin: https://www.linkedin.com/in/piotr-stempi%C5%84ski-88883b25/
Rafał Tomkowicz
Dyrektor ds. Rozwoju, ZPF
Doświadczony manager kierujący zespołami sprzedażowymi w instytucjach finansowych oraz windykacyjnymi w firmach zarządzania wierzytelnościami.
Twórca pierwszych serwisów internetowych udzielających pożyczek online w modelu white label. Współzałożyciel marki Affiliate44, dziś lidera rynku afiliacyjnego dla wydawców promujących pożyczki online.
Pomysłodawca i dyrektor wykonawczy wydarzeń: Loan Magazine Awards, FintechRejs, Fintech Summit Poland oraz Fintech & E-Commerce Linking Days.
Marta Wysocka-Fronczek
Chief Compliance Officer, mFinanse S.A. (Grupa mBank S.A.)
Absolwentka prawa na Uczelni Łazarskiego w Warszawie oraz studiów doktorskich w Instytucje Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk. W 2009 r. ukończyła studia podyplomowe Bankowości Centralnej i Polityki Pieniężnej – patronat Narodowego Banku Polskiego w Instytucie Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk. Z branżą pośrednictwa kredytowego oraz ubezpieczeniowego związana jest bezpośrednio od 2014 r. poprzez nadzorowanie funkcji zgodności z przepisami prawa oraz efektywnego wdrażania stosownych rozwiązań w tym zakresie. Odpowiedzialna za nadzór compliance w Polsce, jak również w spółkach zależnych mFinanse w Słowacji i Czechach. Członek Komisji Etyki w Związku Przedsiębiorców Finansowych w Polsce oraz Mediator Gospodarczy Konfederacji Lewiatan.
Tymon Zastrzeżyński
Członek Zarządu, Grupa Loando
Współzałożyciel Grupy Loando – ekosystemu firm i start-upów działających w obszarach nowych technologii, fintechu oraz digital marketingu. Odgrywa kluczową rolę w rozwoju Grupy, kierując jej strategiczną ekspansją na rynki międzynarodowe z poziomu Grupy Clar, będącej właścicielem i inwestorem Grupy Loando. Oprócz działalności związanej z rozwojem technologii i finansów cyfrowych, Tymon aktywnie angażuje się jako anioł biznesu, wspierając innowacyjne projekty i start-upy.
dr Katarzyna Jóźwik, Prezes Zarządu w Smartney – fintechu, którego model biznesowy zapoczątkował rewolucję na rynku kredytów konsumenckich. Ekspertka z ponad 20 letnim doświadczeniem w branży finansowej. Stawia na zwinne zarządzane i budowanie kultury ciągłego testowania nowych rozwiązań. Posiada szerokie doświadczenie zdobywane zarówno w bankach, firmach ubezpieczeniowych i fintechach pożyczkowych.
Orędowniczka nowych technologii, przewodnicząca Komisji Fintech przy Związku Przedsiębiorstw Finansowych i popularyzatorka Metaverse w Polsce. Autorka artykułów, panelistka podczas konferencji i webinarów poświęconych rozwiązaniom przyszłości. Certyfikowana ekspert ds. Metaverse i Blockchain. Wielokrotnie wyróżniania i nagradzana przez branżę i media finansowe w Polsce.
Ukończyła Marketing i Zarządzanie w Szkole Głównej Handlowej, Strategic Leadership Academy w ICAN Institute, Fintech Programme w University of Oxford. Fascynatka corporate foresight, uzyskała stopień doktora w SMC University w Szwajcarii. Jej zainteresowania naukowe koncentrują się wokół fintechów i technologii przyszłości. W trakcie swojej kariery zbudowała szeroką sieć kontaktów zarówno wśród mediów, regulatorów i nadzorców, jak również pośród pozostałych firm działających w sektorze finansowym.
Wierzy, że technologia smart jest przyszłością i że dostęp do finansowania daje ludziom skrzydła, a metaverse wspomaga szeroko rozumiany smart living. Dlatego, że po prostu DA SIĘ. Inspiruje dobre zmiany i w każdym projekcie, w który się angażuje pokazuje, że nie ma rzeczy niemożliwych.
Paweł Kasica
Prezes zarządu Phinance S.A.
Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, kierunku Stosunki Międzynarodowe. Obecnie, w strukturze spółki odpowiada za Departamenty: HR, IT, Compliance oraz Marketing. Z Phinance związany nieprzerwanie od 2005 roku. Stopniowo zdobywał kolejne stanowiska i przechodził przez kolejne szczeble kariery w firmie. W 2005 roku został Kierownikiem Oddziału, w 2006 Kierownikiem Okręgu a zaledwie rok później otrzymał stanowisko Partnera firmy. W kolejnym – 2008 roku awansował na Starszego Partnera Phinance. Dwa lata później osiągnął najwyższe w ścieżce kariery Phinance managerskiej stanowisko Senior Partnera. W latach 2009 – 2017 pełnił funkcję Członka Rady Nadzorczej Domu Maklerskiego Alfa Zarządzanie Aktywami. Od stycznia 2014 roku do września 2023 – Członek Rady Nadzorczej Phinance S.A. Prywatnie kochający mąż oraz tata dwóch wspaniałych córek. Pasjonat biegania i narciarstwa oraz kibic piłkarski i żużlowy.
Michał Moskalik
Dyrektor ds. Rozwoju Partnerstw Strategicznych, BNP Paribas Cardif S.A.
Od ponad 20 lat związany z rynkiem finansowym. Swoją karierę zawodową rozpoczynał w Citibank, gdzie przez prawie 10 lat odpowiadał m.in. za rozwój oferty kart kredytowych dla klientów indywidualnych, mikromarketing oraz reklamacje transakcji płatniczych. Następnie w Raiffesen Bank Polska odpowiadał za rozwój oferty kredytowej dla segmentu Mikro oraz klientów indywidualnych. Jako Dyrektor zarządzający marketingiem B2C współodpowiedzialny za fuzję Cetelem Bank oraz Sygma Bank w Polsce, a także bieżącą współpracę z największymi sieciami detalicznymi. W latach 2012-2015 odpowiedzialny za strategię, rozwój i sprzedaż produktów kredytowych w Banku Pocztowym. Od 2016 roku Prezes Zarządu Spółki Dystrybucyjnej Banku Pocztowego. Od 2017 roku w BNP Paribas Cardif odpowiada za obszar rozwoju biznesu oraz partnerstw strategicznych. Od 2022 roku pełni także funkcję członka Rady Nadzorczej ZPF a od marca 2024 roku Członka Zarządu Eurofinas.
Krzysztof Opaliński
Przewodniczący Rady Nadzorczej, Fines S.A.
Absolwent Politechniki Wrocławskiej (mgr inż. mechanik, 1982) i University of Manitoba w Winnipeg, Kanada (MBA, 1990). W latach 1990-95 pracował w firmie doradczej Aquarian Industries w Winnipeg jako konsultant/szef oddziału doradczego. Po powrocie do kraju pracował w firmach doradczych: Deloitte (1995-96), Esprit Consulting (1997-2004) oraz Roland Berger (2008-09) jako menedżer projektów doradczych w sektorach leasingu, energetyki, telekomunikacji i hotelarstwa. Od 2005 w Fines S.A. jako współtwórca firmy oraz Przewodniczący Rady Nadzorczej.
Od 2008 roku był członkiem Rady Związku Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce, a w latach 2009–2016 pełnił funkcję jej Przewodniczącego W latach 2010-2016 pełnił także funkcję delegata ZPF we władzach Eurofinas – europejskiej federacji krajowych związków przedsiębiorstw działających w obszarze consumer finance. Od 2019 roku jest członkiem zarządu Polskiej Organizacji Franczyzodawców.
Michał Petters
Członek Zarządu, Co-Founder, Lendi Sp. z o.o.
Ekspert i entuzjasta rozwiązań AI oraz FinTech z ponad 15-letnim doświadczeniem i przekrojową wiedzą w obszarze strategii, produktu, sprzedaży, marketingu i technologii. Wspiera kredytodawców i pośredników w usprawnianiu i cyfryzacji dystrybucji kredytów hipotecznych w całej Europie. Współzałożyciel Lendi – najszybciej rozwijającego się polskiego brokera hipotecznego, dostawcy SaaS oraz jednego z czołowych FinTechów w Polsce, skupiającego sieć ponad 1900 ekspertów i blisko 80 oddziałów stacjonarnych. Lendi po zaledwie 6 latach od rozpoczęcia działalności posiada 15% udziału w rynku, a w 2024 r. może pochwalić się sprzedażą produktów kredytowych na poziomie ponad 11,5 miliarda PLN. Razem z Zespołem Michał konsekwentnie rozwija długoterminową strategię Lendi, skupiającą się na dostarczaniu klientom kompleksowej usługi we wszystkich wymiarach ich potrzeb finansowych.
Tomasz Przyrowski
Prezes Zarządu, Credipass Polska S.A.
Ekspert finansowy, praktyk z siedemnastoletnim doświadczeniem w zakresie pośrednictwa finansowego, magister ekonomii ze specjalizacją bankowość i ubezpieczenia. Wspiera Klientów w dokonywaniu wyborów produktów i usług ze świata finansów. Jako menadżer od ośmiu lat skutecznie rozwija spółkę pośrednictwa finansowe, uczestniczył w dwóch fuzjach przejętych spółek, co doprowadziło do stworzenia firmy pośrednictwa finansowego Credipass, będącej w czołówce tego typu przedsiębiorstw w Polsce. Prywatnie mąż i ojciec dwójki dzieci, fan motoryzacji tej starej jak i nowoczesnej.
Rejestracja – Kongres Pośrednictwa Finansowego
Rejestracja Early Bird – do 4 listopada 2024 r. – 1400 zł/os. netto + 23% VAT.
Rejestracja od 5 listopada 2024 r. – 1600 zł/os. netto + 23 % VAT.
Rabat 5% dla uczestników poprzedniej edycji Kongresu.
Rabaty nie łączą się.
Regulamin uczestnictwa w kongresie dostępny jest TUTAJ.