Korzyści wynikające z kompleksowej obsługi przy zakupie i sprzedaży nieruchomości

Planując zakup nieruchomości oraz chcąc sfinansować transakcję kredytem, uniknąć błędów, szybko znaleźć wymarzone M i uzyskać najkorzystniejsze warunki finansowania, warto oddać sprawy w ręce profesjonalistów. Korzystając ze wsparcia doradcy ds. nieruchomości oraz eksperta finansowego można zaoszczędzić naprawdę sporo czasu i… pieniędzy.

Osoba, która planuje zakup wymarzonej nieruchomości zazwyczaj rozpoczyna poszukiwania na własną rękę. Przegląda internetowe portale z ogłoszeniami, nierzadko sama umieszcza na nich własny anons, odwiedza kolejne banki w poszukiwaniu najlepszej oferty kredytowej i porównuje otrzymane propozycje. Nie da się jednak ukryć, że takie działania bywają żmudne i czasochłonne. Ich owoce natomiast – niepewne. Alternatywą dla samodzielnych działań będzie skorzystanie z profesjonalnego wsparcia, które wbrew obiegowej opinii wcale nie musi być kosztowne.

W czym pomoże doradca ds. nieruchomości?

Doradca ds. nieruchomości to człowiek, przed którym rynek mieszkań, domów i działek budowlanych nie ma tajemnic. Towarzyszy klientowi od samego początku aż do sfinalizowania transakcji. Co ważne jednak, po otrzymaniu konkretnych wytycznych i wskazówek, kontynuuje działania samodzielnie.  Zadaniem klienta jest więc jedynie przeglądanie nadesłanych przez niego propozycji, wybór oraz… stawienie się na podpisanie umowy

– Pragniemy maksymalnie ułatwiać życie naszym klientom. Decydując się na wsparcie doradcy chcą przecież oszczędzić czas i pieniądze. Oddając sprawy w nasze ręce mogą być pewni, że podjęli najlepszą decyzję – zapewnia Sedrak Danielyan – doradca ds. nieruchomości z oddziału firmy Alex T. Great.

Wsparcie eksperta może oznaczać również… niższe koszty zakupu mieszkania czy domu. Profesjonalny doradca doskonale zna realne ceny nieruchomości na danym terenie, posiada umiejętności negocjacyjne i stosowną wiedzę na temat przepisów prawnych, towarzyszących zakupowi i sprzedaży mieszkań i domów. A to często przekłada się na odczuwalne dla portfela oszczędności.

– Sprzedający, który ma przed sobą realnego, gotowego do przeprowadzenia transakcji doradcę reprezentującego kupującego zdecydowanie chętniej zdecyduje się na ustępstwa i obniży cenę nawet o kilka tysięcy złotych. Zwłaszcza, jeśli doradca ma odpowiednie doświadczenie i potrafi negocjować –dodaje ekspert.

Wsparcie doradcy ds. nieruchomości okaże się nieocenione również w procesie sprzedaży. Mówiąc wprost – pośrednik doskonale wie gdzie, jak i za ile sprzedać konkretną nieruchomość. Zna kanały dystrybucyjne niedostępne bądź nieznane „zwykłym śmiertelnikom”. A to zdecydowanie zwiększa szanse na przeprowadzenie owocnej transakcji.

Na barkach doradcy spoczywa nie tylko znalezienie upragnionej nieruchomości (lub w przypadku sprzedaży – kupca), ale również dopełnienie wszelkich formalności, przygotowanie umowy przedwstępnej, poinformowanie klienta o obowiązkach podatkowych czy umówienie spotkania z notariuszem. Celem wsparcia pośrednika ds. nieruchomości powinno być realne odciążenie klienta i zapewnienie mu najwyższej jakości obsługi.

W czym pomoże ekspert finansowy?

Duża grupa osób, planujących zakup nieruchomości posiłkuje się kredytem hipotecznym. Głównym zadaniem eksperta finansowego jest pomoc w wyborze najlepszej, najbardziej dostosowanej do potrzeb kredytobiorcy oferty.

– Samodzielna analiza ofert kilkunastu banków może być dla klienta bardzo trudna, a czasem wręcz niewykonalna. Wsparcie eksperta finansowego pozwoli stosunkowo szybko i bez większego wysiłku porównać propozycje banków i wybrać tę najlepszą – wyjaśnia Marcin Tarasow, ekspert finansowy z oddziału firmy Alex T. Great.

Takie wsparcie okaże się szczególnie wartościowe dla osób, które nie znają specyfiki kredytów hipotecznych, a skomplikowane bankowe określenia są dla nich niczym „czarna magia”.

– Często zdarza się, że osoba, która nigdy wcześniej nie brała kredytu, sięga po „pierwszy lepszy” produkt. Niestety, zbyt lekkomyślny wybór może kosztować ją nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Z pomocą zawodowca prawdopodobieństwo nietrafionej decyzji można niemal całkowicie wyeliminować – dodaje Marcin Tarasow.

Nie trzeba wybierać

Nowoczesne firmy pośrednictwa finansowego oferują obecnie kompleksowe wsparcie obu specjalistów.  A to czyni proces obsługi jeszcze bardziej komfortowym i owocnym. Ścisła współpraca pomiędzy ekspertami pozwala znaleźć szybko i skutecznie najlepsze rozwiązanie dla danego klienta. Zarówno w zakresie preferowanej nieruchomości, jak również optymalnych warunków jej finansowania. Duże doświadczenie eksperta finansowego w zakresie kredytów hipotecznych w połączeniu z wiedzą doradcy ds. nieruchomości tworzą solidny fundament. Fundament, który przełoży się na realne korzyści dla klienta.