KPF rośnie w siłę

KPF rośnie w siłę

Integracja przedsiębiorstw z komplementarnych sektorów rynku kredytowego wokół wspólnych wartości to charakterystyczna cecha działalności Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych. W ostatnim czasie możliwość współdziałania dla osiągania dobra wspólnego, jakim jest zrównoważony rozwój rynku finansowego i rosnące zaufanie do podmiotów działających na tym rynku, doceniły kolejne firmy, dołączając do grona Członków KPF.

Komitet KPF rozpatrzył pozytywnie aplikacje o dołączenie do Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych czterech firm: Mogo Sp. z o.o., New Age Sp. z o.o., TogetherData oraz VIPPO Sp. z o.o.

– Międzybranżowy charakter naszej organizacji daje możliwość skonfrontowania własnych doświadczeń z uczestnikami różnych sektorów rynku usług finansowych na tej samej platformie samorządowej. Solidny fundament wartości wspólnych, staje się zaś mianownikiem i źródłem dobra wspólnego, które wzmacnia zarówno samą organizację, jak i biznes każdego z Członków KPF – powiedział Andrzej Roter, Prezes KPF.

Mogo Polska jest cześcią grupy Mogo Finance firmą dostarczającą pożyczek, których zabezpieczeniem stanowią samochody. Udziela również pożyczek na zakup samochodów używanych każdej marki i w każdym wieku. Swoje usługi bazuje na najnowocześniejszych, wiodących na rynku rozwiązaniach technologicznych. Dbając o bezpieczeństwo finansowe swoich klientów, firma wprowadziła jedne z najbardziej zaawansowanych narzędzi i procedur weryfikacji i oceny na rynku, pozwalające na szybką ocenę aplikacji i wiarygodną wycenę wartości samochodu, który planuje zakupić klient, by dostarczyć najbardziej odpowiednią ofertę finansowania.

New Age Sp. z o.o. prowadzi działalność na rynku pośrednictwa finansowego na terenie całego kraju. Spółka zajmuje się dystrybucją kredytów ratalnych, kredytów gotówkowych oraz pożyczek gotówkowych oferowanych przez współpracujące z nią instytucje finansowe. Firma dysponuje unikalnym systemem informatycznym, zbudowanym w taki sposób, by maksymalnie ułatwić agentom i patnerom codzienną pracę oraz zapewnić sprawny proces sprzedaży. Posiada także własne call center, zapewniające wsparcie sprzedażowe na najwyższym poziomie przez 7 dni w tygodniu.

TogetherData to pierwszy Data Science House w Europie. Firma specjalizuje się w zintegrowanych działaniach z zakresu analityki Big Data, ze szczególnym naciskiem na monetyzację wielkich zbiorów danych (data enrichment), zgromadzonych przez przedsiębiorstwa w systemach BI, CRM i ERP oraz w firmowych aplikacjach. Dostarcza gotowe usługi i autorskie rozwiązania z zakresu data-driven business, które pozwalają na optymalizację procesów biznesowych oraz czerpanie realnych, finansowych i organizacyjnych korzyści, płynących z wielkich zbiorów danych. Badacze danych zatrudnieni w TogetherData świadczą również usługi consultingowe dla firm z sektora fintech, ze szczególnym naciskiem na instytucje finansowe, w tym banki, ubezpieczycieli oraz firmy windykacyjne.

VIPPO Sp. z o.o. to instytucja z sektora fintech, specjalizująca się w pożyczkach konsumenckich. Zespół Vippo tworzą najwyższej klasy specjaliści z różnych branż, korzystający z zebranych doświadczeń w swoich dziedzinach, będących wynikiem wieloletniego doświadczenia na rynku consumer finance. Dewizą firmy jest to, że każdy z jej klientów ma czuć się jak VIP, a produkt ma być jak najlepiej dostosowany do wymagań najbardziej wymagających konsumentów.