KPF w Debacie PAP o rynku pożyczkowym

KPF w Debacie PAP o rynku pożyczkowym

W obliczu zmian legislacyjnych, regulujących rynek pożyczkowy w Polsce, Polska Agencja Prasowa zorganizowała debatę „Skuteczny nadzór nad rynkiem pożyczkowym”, w której udział wziął Andrzej Roter. Dyrektor Generalny Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce zwrócił uwagę na dwa aspekty projektowanych zmian w ustawie o nadzorze nad rynkiem finansowym.

DO OBEJRZENIA WYPOWIEDŹ ANDRZEJA ROTERA.

Wskazał na brak w niej zapisów o powołaniu do życia rejestru firm pożyczkowych, który nie tylko pozwoliłby w sposób rzetelny oszacować wielkość sektora, ale i utrudnił funkcjonowanie nieuczciwych przedsiębiorców. Z kolei wprowadzenie limitu kosztu całkowitego kosztu kredytu będzie – według Andrzeja Rotera – skutkowało zwiększeniem wykluczenia finansowego, ponieważ dotknie pożyczkobiorców, zaciągających mniejsze pożyczki na krótki okres i większe długoterminowe.

Oprócz Dyrektora Generalnego KPF, w debacie PAP uczestniczyli też przedstawiciele Ministerstwa Finansów, Związku Banków Polskich, Narodowego Banku Polskiego, Biura Informacji Kredytowej, Związku Firm Pożyczkowych, PwC oraz Szkoły Głównej Handlowej, reprezentowanej przez dra Piotra Białowolskiego, współpracownika Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych.