KRUK kupi duży portfel w Polsce

KRUK S.A. zwyciężył w przetargu na duży portfel od polskiego banku. Składa się on z wierzytelności detalicznych oraz SME. Wartość nominalna portfela to prawie 400 mln zł, z czego 70% to sprawy detaliczne. Pod względem nakładów to jedna z największych inwestycji w ostatnich latach w Polsce, która pod względem ceny nie odbiega od średnich cen dla portfeli konsumenckich.

– Od początku wejścia na giełdę inwestorzy doceniają nas za rozsądną politykę inwestycyjną i utrzymywanie dyscypliny w zakupach portfeli wierzytelności. Przewagi konkurencyjne w tym biznesie buduje się w wielu obszarach – rosnącej efektywności operacyjnej, dobremu przeglądowi rynku i swobodnemu dostępowi do kapitału. Mój przekaz jest dziś jednoznaczny, KRUK będzie aktywny na polskim rynku zakupów wierzytelności w 2018 roku, a także w latach kolejnych – mówi Piotr Krupa, prezes KRUK S.A.

W 2017 roku KRUK zainwestował 977 mln zł w nowe portfele wierzytelności na siedmiu rynkach. Zdecydowana większość nakładów na polskim rynku przypadła na drugie półrocze ubiegłego roku, kiedy KRUK zainwestował 230 mln zł (z 275 mln zł w całym 2017 roku) w portfele od polskich banków.