KRUK przejmie kolejne portfele w Polsce

KRUK otrzymał informację o wygranej w przetargu na dwa portfele wierzytelności od jednego z banków w Polsce. Łączna wartość nominalna portfeli to prawie 500 mln zł. Pierwszy z nich obejmuje wierzytelności konsumenckie o łącznej wartości nominalnej 274 mln zł. Drugi to portfel zawierający sprawy MŚP z wartością nominalną 214 mln zł.

– Utrzymywanie dyscypliny inwestycyjnej zawsze było naszą mocną stroną. Nasza wytrwałość i cierpliwość w braniu udziału w przetargach dziś przynosi pozytywne efekty. To dobry rok dla KRUKa w Polsce. Tylko w pierwszym półroczu zainwestowaliśmy ponad 290 mln zł na rodzimym rynku. Kolejne portfele wkrótce zasilą nasze operacje. Wierzę, że to nie koniec dobrych zakupów na polskim rynku – mówi Piotr Krupa, prezes KRUK S.A.

W pierwszym półroczu KRUK zainwestował 407 mln zł w portfele wierzytelności o łącznej wartości nominalnej 2,5 mld zł. Zdecydowana większość inwestycji (72%) została dokonana na rynku polskim. Po zakończeniu półrocza KRUK dodatkowo zawarł umowę zakupu portfela wierzytelności od Servicios Financieros Carefour (Hiszpania) o łącznej wartości nominalnej 248 mln euro.