Lider bancassurance dołączył do EUROFINAS

Lider bancassurance dołączył do EUROFINAS

AXA MPS z siedzibą we Włoszech została nowym Członkiem Stowarzyszonym EUROFINAS, samorządowej organizacji przemysłu kredytowego na szczeblu europejskim.  AXA MPS to przedsiębiorstwo, działające w branży bancassurance, założone w październiku 2007 roku w rezultacie długoterminowego partnerstwa strategicznego między AXA Group i Montepaschi Banking Group.

Firma działa w obszarze ubezpieczeń na życie, majątkowych, wypadkowych i emerytalnych, reprezentując specyficzny model na rynku bancassurance we Włoszech. Produkty ubezpieczeniowe, głównie z zakresu oszczędzania, inwestycji i ochrony, dystrybuuje za pośrednictwem oddziałów MPS, wykorzystując międzynarodowe doświadczenie AXA Group.
AXA MPS wyróżniają także innowacyjne produkty i szeroka gama komercyjnych i rynkowych środków wspomagających sieć dystrybucji bankowej i wysoka jakość obsługi klienta, a także – za sprawą AXA Group, obecnej w 56 krajach świata wśród 102 milionów klientów – silna i uznana marka ubezpieczeniowa.

Status Członka Stowarzyszonego EUROFINAS pozwoli nam być wśród najlepszych, dzielić się informacją, doświadczeniami i poszerzać biznesowe relacje. Bancassurance oparty na joint venture globalnego ubezpieczyciela, trzeciego i jednocześnie najstarszego banku Włoch daje nam możliwość „budowania mostów” wiedzy i wymiany nowych idei – powiedział Roland Raad, wiceprezydent wykonawczy Direct Marketing&Credit Card Business w AXA MPS.

Efektywne reprezentowanie interesów wymaga połączenia sił. Oznacza zarazem owocną współpracę między kluczowymi udziałowcami w tworzeniu najbardziej sprzyjających warunków dla dostawców kredytu konsumenckiego i ubezpieczycieli – dodał Valentino Ghelli, przewodniczący EUROFINAS.

Niezrównane doświadczenie AXA MPS w obszarze bancasssurance, bez cienia wątpliwości, będzie stanowiło znaczącą wartość dla naszej organizacji i jej członków. Witając więc tak wartościowych nowych partnerów, jestem przekonany o naszej zdolności do budowy mocnej platformy na poziomie europejskim. To kluczowy czynnik naszego Planu Akcji, który zamierzamy kontynuować i przewiduję, że następni ubezpieczyciele kredytowi zechcą dołączyć do nas w najbliższych miesiącach – podsumował Ghelli.

O STATUSIE CZŁONKA STOWARZYSZONEGO
Mogą nim zostać prywatne lub publiczne podmioty albo organizacje, zrzeszające takie firmy, prowadzące przedsięwzięcia biznesowe z branżą przemysłu kredytowego lub są z nią w jakiś sposób związane, ale nie będące przedsiębiorstwami kredytowymi.

O CZŁONKACH STOWARZYSZONYCH EUROFINAS
Oprócz AXA MPS, status Członka Stowarzyszonego EUROFINAS posiadają następujące podmioty: ACCIS, BNP Paribas Cardif, CPB, CRIF, Experian, FICO, Genworth, MetLife, PwC i White Clarke Group.

źródło: EUROFINAS