Loando Sp. z o.o. kolejną firmą FinTech w gronie członków Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych

Loando Sp. z o.o. kolejną firmą FinTech w gronie członków Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych

Loando Sp. z o.o., firma będąca właścicielem m.in. pozyczkaportal.pl, została przyjęta do Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce.
To kolejne z polskich przedsiębiorstw FinTech, które wzmacnia ekspercki charakter organizacji.

Pozyczkaportal.pl jest to największa w naszym kraju, istniejąca od końca 2013 r., porównywarka pożyczek pozabankowych i serwis internetowy o tematyce FinTech. Pozwala ona w prosty sposób porównać online oferty wszystkich uznanych instytucji pożyczkowych. Właściciel porównywarki, firma Loando Sp. z o.o., oprócz pozyczkaportal.pl zarządza szeregiem portali o tematyce FinTech.

Firma widzi w przystąpieniu do Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych duże szanse. – Przyjęcie Loando Sp. z o.o. do Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych tylko utwierdza nas w przekonaniu, że obrany przez nas kierunek działań i przyjęta strategia jest właściwa. Systematycznie, krok po kroku, realizujemy założone cele. – mówi Tymon Zastrzeżyński, Członek Zarządu Loando Sp. z o.o. – Członkostwo w KPF jeszcze bardziej pozwoli rozwinąć nam skrzydła. Jestem przekonany, że nie pozostanie to bez wpływu na nasze relacje z potencjalnymi, jak i aktualnymi partnerami biznesowymi. Budowanie kapitału społecznego w sektorze finansowych jest dla nas niezwykle ważne, tak samo jak unowocześnianie branży, edukacja rynku i jego uczestników.

Przystąpienie do KPF pozwala na nawiązywanie partnerskich relacji z innymi, opiniotwórczymi instytucjami rynku finansowego oraz umożliwia aktywny udział w procesach legislacyjnych, w których KPF występuje jako niezależna strona społeczna. – Dołączanie do KPF nowych Członków, firm takich jak Loando Sp. z o.o., jest niezwykle ważne także dlatego, że poszerza się zasięg działania Zasad Dobrych Praktyk, obowiązujących w KPF. – podkreśla Andrzej Roter, Dyrektor Generalny KPF. – Audyt etyczny, w wyniku którego firma uzyskuje potwierdzenie swoich deklaracji o przestrzeganiu w praktyce biznesowej dobrych praktyk, postrzegany jest jako narzędzie do weryfikacji i doskonalenia procesów operacyjnych dla szerokiego kręgu instytucji z rynku finansowego. W mojej ocenie potwierdza to, jak ważny wpływ wywiera działalność naszej organizacji samorządowej na cały rynek usług finansowych.