Loanline nowych możliwości – konferencja Sfery Finansów

Loanline nowych możliwości – konferencja Sfery Finansów

W dniu 8 października 2015 roku we Wrocławiu odbędzie się konferencja Loanline nowych możliwości – gdzie zmierza sektor pożyczkowy? W konferencji wezmą udział Andrzej Roter, Dyrektor Generalny KPF oraz Marcin Czugan, Dyrektor Departamentu Prawno-Legislacyjnego KPF.

Już 8 października Wrocław ponownie zamieni się w stolicę polskiej branży pożyczek pozabankowych. Wszystko za sprawą debaty „Loanline nowych możliwości sektora pożyczkowego”, podczas której eksperci będą dyskutować o przyszłości oraz mocnym rozwoju działalności tej branży w sieci.

Technologia fintech pieśnią przyszłości

Wrocław na stałe wpisał się na mapę polskiego rynku pożyczkowego, opartego przede wszystkim na trendzie prężnie rozwijającej się gałęzi określanej mianem fintech. Najprościej mówiąc, jest to technologia, która pozwala mieć dostęp do niebankowych produktów finansowych oraz usług pozwalających sprawnie zarządzać domowym budżetem niezależnie od czasu i miejsca, dzięki m.in. urządzeniom mobilnym. Duży udział w takim postrzeganiu stolicy Dolnego Śląska ma wrocławska spółka Sfera Finansów SA, która ma na swoim koncie dwie bardzo udane edycje konferencji „Finanse w internecie – jak złowić więcej w sieci”. Kluczowe znaczenie ma tu fakt, że spotkania zdominowały prezentacje właśnie przedstawicieli polskiej branży pożyczkowej, którzy mogą pochwalić się sporym doświadczeniem w zakresie obsługi produktów finansowych, pozyskiwaniu przychylności konsumentów i czerpaniu z tego zysków. A wszystko to w oparciu o innowacyjne rozwiązania nastawione na spełnianie potrzeb klientów „tu i teraz”. Duże zainteresowanie konferencją i równoczesny dynamiczny wzrost popularności pożyczek niebankowych oraz chęć poszerzenia wiedzy na temat tego sektora rynku finansowego w Polsce zaowocowały debatą „Loanline nowych możliwości”, podczas której eksperci rynku podyskutują o przyszłości oraz mocnym rozwoju działalności pożyczkowej w sieci.

Swoją cegiełkę w budowaniu silnej pozycji Wrocławia w branży pozabankowej systematycznie dokłada Ferratum Bank, który jest jednym z głównych partnerów organizowanych konferencji. Firma specjalizuje się w pożyczkach online oraz udzielanych z poziomu urządzeń mobilnych. W Polsce oferuje pożyczki na długo i na krótko w ramach ferratum.pl. Jest również właścicielem marek Ekspres Kasa i kasaTAK oraz partnerem finansowym marki Ofin.pl.
„Sektor finansowy rozwija się w Polsce i na świecie niezwykle dynamicznie, a firmy oferujące pożyczki online korzystają z wielu nowoczesnych rozwiązań. Jest to niezmiernie ważne, że na tak konkurencyjnym rynku potrafimy i chcemy wymieniać się doświadczeniami. To może jedynie pozytywnie wpłynąć na nasz rozwój, a przede wszystkim poprawia to jakość obsługi naszych klientów. Ferratum Bank stale podąża za trendami i nowinkami technologicznymi. Dzięki obecności na wielu rynkach na całym świecie mamy szeroki dostęp do globalnych rozwiązań. Wiele z tych rozwiązań pochodzi z Polski, co tym bardziej nas cieszy i jest powodem do dumy” – mówi Łukasz Kuleta, Marketing Country Coordinator w Ferratum Bank p.l.c. .

Pożyczkobiorco, mierz siły na zamiary

Debatę we wrocławskim Hotelu Merkury rozpocznie prezentacja Andrzeja Rotera, Dyrektora Generalnego Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych, który skupi się na perspektywie zaciągania kredytów i pożyczek gotówkowych przez gospodarstwa domowe w Polsce w oparciu o badania koniunktury. Jednym z problemów, które poruszy ekspert będzie podejmowanie pochopnych, niedostatecznie przemyślanych decyzji kredytowych, które wiążą się m.in. z brakiem samodzielnej kalkulacji własnych możliwości finansowych wynikających z posiadanego budżetu domowego. W panelu dyskusyjnym Łukasz Kuleta, Marketing Country Coordinator w Ferratum Bank Limited, Jarosław Włodkowski, Dealer Network and IT Manager w Aasa Polska SA, Adam Dąbrowski, Managing Director w Creamfinance Poland Sp. z o.o. oraz Jarosław Chęciński, Dyrektor Wykonawczy Profi Credit Polska S.A. zastanowią się, jakie zagrożenia czyhają na firmy pożyczkowe działające online w najbliższych latach. Zmierzą się również z dwoma poważnymi problemami – czy mikropożyczki stracą na rzecz pożyczek na raty oraz sposobami zarządzania ryzykiem związanym z udzielaniem pożyczek długoterminowych przez internet a pożyczek z obsługą w domu. Punktem odniesienia do rozważań będzie przegłosowana przez Sejm tzw. ustawa antylichwiarska.

Liczy się pozytywna informacja

Twarde dane BIK-u i BIG-ów, wskazujące na coraz lepszą współpracę z firmami pożyczkowymi to jedna z podstawowych kwestii, na których sektor pozabankowy powinien budować swoją reputację i pozyskiwać większe zaufanie społeczne. Stąd tematem drugiego panelu będzie wycena lojalności klienta i jego faktycznej wartości dla firmy. Anna Pakulska, dyrektor sprzedaży w obszarze klienta strategicznego Rejestru Dłużników ERIF BIG SA, Bartosz Pundyk, Deltavista Services Sp. z o.o. oraz Monika Nita, Marketing Manager Poland – Kreditech, wraz z przedstawicielem biura informacji gospodarczej KRD opowiedzą o tym, jak pozytywna informacja w Biurach Informacji Gospodarczej może wpłynąć na rozwój sektora pożyczkowego, szybkość podejmowania decyzji oraz cenę oferowanych produktów.

Ryzyko pożyczek online

Trzecia dyskusja będzie poświęcona ryzyku utraty reputacji, na jaki narażony jest cały rynek, ze względu na nieuczciwie działające na nim podmioty. Jakie działania mogą podjąć i egzekwować uczciwie działające marki na rzecz walki z ciągle podkopującymi zaufanie potencjalnych klientów tego rynku, podmiotów czerpiących korzyści z czyjejś niewiedzy. Zdiagnozowanie problemu i jakie zagrożenia się z nimi wiążą? Podczas dyskusji Marcin Czugan, Radca Prawny – Dyrektor Departamentu Prawno – Legislacyjnego w KPF, Krzysztof Przybysz, Wiceprezes Ferratum Bank Ltd, Jarosław Ryba, Prezes Związku Firm Pożyczkowych w Polsce oraz Rafał Tomkowicz, Redaktor prowadzący Loan-Magazine omówią praktyki pomagające walczyć z nieuczciwą konkurencją, czyli tzw. firmami-krzak.

Loanline – mały niezbędnik

Loanline nowych możliwości odbędzie się 8 października w Hotelu Mercury we Wrocławiu. Debata rozpoczyna się o godz. 10. 00. Uczestnictwo w evencie jest płatne – 400 zł netto od osoby (do 31 sierpnia obowiązuje cena promocyjna 300 zł netto). Aby zarejestrować się jako uczestnik konferencji, należy wysłać maila na adres biuro@sfera-finansow.pl z danymi rejestracyjnymi (imię, nazwisko, firma) oraz dokonać wpłaty na podane poniżej konto:
Sfera Finansów SA
Alior Bank SA: 95 2490 0005 0000 4520 4493 8894
Liczba miejsc ograniczona!