AIS Gateway Sp. z o.o.

AIS Gateway Sp. z o.o.

Przynależność do ZPF

od 1 maja 2023

Kim jesteśmy?

AIS Gateway to fintech oferujący szybki sposób na weryfikację tożsamości i sprawdzenie wiarygodności finansowej klienta. Dzięki otwartej bankowości system zyskuje dostęp do rachunku płatniczego i potwierdza niezbędne informacje, np. źródło dochodu, terminowe spłaty kredytów czy inne istotne operacje na koncie. Fintech powstał w 2021 roku jako wspólny projekt The Heart, Mastercard i Digital Gateways, startupu oferującego zdalny onboarding klientów zarówno indywidualnych, jak i firmowych.

AIS Gateway bazując na danych otwartej bankowości i analityce rachunku bankowego umożliwia dokładną weryfikację klienta zgodnie z dyrektywą PSD2. Usługa przeznaczona jest dla firm, które w celu minimalizacji ryzyka biznesowego muszą jak najdokładniej poznać swojego potencjalnego klienta. Do grona takich firm należą m.in. banki, ubezpieczyciele, firmy pożyczkowe, telekomunikacyjne, czy oferujące usługi abonamentowe, np. wynajem samochodów.

Silnik analityczny AIS Gateway bazuje na machine learning operując przy tym na danych z otwartej bankowości. Dzięki temu jest w stanie określić kilka tysięcy cech jak np. dochody, wydatki czy zwyczaje płatnicze. Narzędzie tworzy modele scoringowe prognozujące zachowania klientów zarówno pod kątem ryzyka kredytowego, jak i preferencji zakupowych. Instytucja wykorzystująca te dane w procesie inicjowania relacji z klientem, zyskuje niemalże nieograniczone możliwości w kreowaniu polityki oceny klienta, jak i kształtowaniu spersonalizowanego produktu na potrzeby danej osoby.

Rozwiązanie AIS Gateway jest elastyczne i może być dostosowane w zależności od potrzeb poszczególnych partnerów.

Kontakt

AIS Gateway Sp. z o.o.
Rondo Ignacego Daszyńskiego 1
00-843 Warszawa

strona www: aisgateway.pl