Crowdway Sp. z o.o.

Crowdway Sp. z o.o.

Przynależność do ZPF

od 1 października 2021

Kim jesteśmy?

Crowdway.pl to jedna z największych internetowych platform crowdfundingu inwestycyjnego (crowdinvestingu) w Polsce. Wspieraliśmy emisje akcji rekordzistów polskiego crowdinvestingu: Kombinatu Konopnego, 4,5 mln zł zebrane w ciągu 7 minut, czy CanPoland – 4,4 mln zł w 11 minut. Promujemy kampanie crowdfundingu udziałowego spółek szybkiego wzrostu i startupów z wielu różnych branż. Zaufali nam m.in.: Coffeedesk, Pora na Pola, Browar Za Miastem czy Farmy Fotowoltaiki. 

Od początku naszej działalności pomogliśmy emitentom zebrać łącznie ponad 85 mln zł, a tylko w 2021 roku – ponad 40 mln zł. Dzięki współpracy z Crowdway.pl już 23 kampanie zakończyły się pełnym sukcesem, czyli zebraniem całej wnioskowanej kwoty. Jedenaście spośród tych emisji opiewało na kwoty powyżej 4 mln zł.

Crowdway.pl jest laureatem konkursu Złote Spinacze 2020 i 2021 w kategorii „PR finansowy i relacje inwestorskie” za emisje dla spółek Janusza Palikota oraz wsparcie pierwszej emisji Kombinatu Konopnego.

Operatorem platformy jest Crowdway sp. z o.o., która jest częścią Vortune Equity Group S.A. Vortune Equity Group udostępnia szeroki zakres form pozyskiwania kapitału w ramach crowdfundingu udziałowego, przez programy private equity, po instrumenty finansowe.

Kontakt

Crowdway Sp. z o.o.
Widok Towers, p. 10
Al. Jerozolimskie 44
00-024 Warszawa

strona www: www.crowdway.pl