Kontomatik Sp. z o.o.

Kontomatik Sp. z o.o.

Przynależność do ZPF

od 8 grudnia 2020

Certyfikat etyczny

Kim jesteśmy?

Kontomatik to fintech z polskim rodowodem, który powstał w 2009 roku. Jako lider rozwiązań z zakresu otwartej bankowości w Polsce, dostarcza, analizuje i kategoryzuje dane bankowe w czasie rzeczywistym, pomagając firmom podejmować lepsze decyzje biznesowe.

Rozwiązania, które Kontomatik opiera na API bankowych umożliwiają m.in. identyfikację klienta (weryfikację tożsamości właściciela konta), agregację rachunków i rodzajów kont, precyzyjną segmentację klientów, analizę zachowań finansowych, weryfikację danych i przepływów finansowych oraz dyscypliny płatniczej i zobowiązań posiadacza rachunku, kategoryzację transakcji bankowych, analizę zachowań finansowych, czy wzbogacanie modeli scoringowych.

Kontomatik posiada ponad 100 klientów z 10 krajów, w tym m.in. banki, firmy pożyczkowe, faktoringowe, leasingowe oraz podmioty z sektora e-commerce (przyciągamy topowe marki tj. Revolut, BNP Paribas). Firma dysponuje autorską technologią wykorzystującą uczenie maszynowe, która umożliwia dostęp do informacji z największych banków w Europie i jest zintegrowana łącznie z ponad 100 bankami m.in. z Polski, Czech czy Hiszpanii.

Kontomatik to pierwsza firma, która w Polsce uzyskała wpis do rejestru AISP, prowadzonego przez KNF.

Kontakt

Kontomatik Sp. z o.o.
ul. Prosta 51
00-838 Warszawa

strona www: www.kontomatik.com