Wonga.pl Sp. z o.o.

Wonga.pl Sp. z o.o.

Przynależność do ZPF

od 9 października 2013

Certyfikat etyczny

Kim jesteśmy?

Firma Wonga jest liderem branży finansów online, specjalizuje się w pożyczkach internetowych. Wonga rozpoczęła działalność 2012 r. Od swoich początków na polskim rynku koncentruje się na konsumentach sprawnie zarządzających swoim budżetem i zachowujących płynność finansową, poszukujących jednocześnie alternatywy dla produktów bankowych. Wongę wyróżnia oferta, która wynagradza klientom terminowe spłaty. Jako pierwsza firma pożyczkowa na polskim rynku podpisała również umowę z Biurem Informacji Kredytowej w zakresie wymiany informacji na temat rzetelnych płatników. W czerwcu 2015 roku firma uruchomiła unikatową platformę edukacyjną Kapitalni.org, która jest ściśle powiązana z produktem Wonga.

Celem Wonga jest oferowanie Polakom finansowania w jak najprostszy i najszybszy sposób w cenach odpowiadających ich wiarygodności kredytowej. Firma położyła duży nacisk na wnikliwą ocenę zdolności kredytowej klientów. Wonga stworzyła oryginalny algorytm, który umożliwia weryfikację klienta i ocenę jego wiarygodności kredytowej zaledwie w kilka minut (w tym czasie Wonga łączy się z ośmioma zewnętrznymi bazami danych, które pomagają w weryfikacji).

Wonga szczególną uwagę zwraca na przejrzyste zasady udzielania pożyczek. Klienci dokładnie znają wszystkie koszty związane z pożyczką. Kampanie reklamowe są jasne i zrozumiałe. Wonga nie wykorzystuje motywów świątecznych w reklamach pożyczek krótkoterminowych. Firma stawia też na „pluszową” windykację, stara się pomagać klientom wychodzić z zadłużenia.

Kontakt

Wonga.pl Sp. z o.o.
ul. Żaryna 2B bud. D
02-593 Warszawa

strona www: www.wonga.pl