Mikrokasa S.A. z Gdyni ostrzega przed podszywającą się firmą imitującą Mikrokasa S.A.

Z uwagi na to, że uruchomiono stronę www.mikro-kasa.pl podszywającą się pod stronę www.mikrokasa.pl oraz fakt iż co jakiś czas Klienci Mikrokasa S.A. z Gdyni otrzymują sms-y o treści:

„Witaj. Jest przygotowana nowa oferta pożyczki, wystarczy zawnioskować na: www.mikro-kasa.pl lub wysłać sms treści WNIOSEK na nr 72044 – szybka wypłata (2,45 szt)”

uprzejmie oświadczamy, że Mikrokasa S.A. z Gdyni, nie ma z nimi nic wspólnego.

Firma podkreśla, że strona www.mikro-kasa.pl podszywająca oraz imitująca www.mikrokasa.pl posługuje się nazwą firmy najprawdopodobniej w celu wprowadzania Klientów w błąd, a także wykorzystania budowanego od 2009 wizerunku firmy Mikrokasa S.A. z Gdyni w celu uzyskania korzyści.

Przestrzegamy Państwa przed braniem pożyczek w tego typu firmach lub korzystania z ich usług jako pośrednika kredytowego ponieważ istnieję wysokie prawdopodobieństwo, że nie są one zarejestrowane w Rejestrze Instytucji Pożyczkowych lub Rejestrze Pośredników Kredytowych prowadzonych przez Komisję Nadzoru Finansowego. Jako Mikrokasa S.A. nie bierzemy odpowiedzialności za ewentualne konsekwencje, które mogą Państwa spotkać z tytułu zaciągania jakichkolwiek zobowiązań – podkreśla firma.

W celu ochrony Klientów Mikrokasa S.A. złożyła zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa, a także wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów o zbadanie sprawy w zakresie możliwości stosowania praktyk naruszających zbiorowe interesy konsumentów.

Czytaj więcej na: www.mikrokasa.pl