Mocne inwestycje KRUKa w trzecim kwartale

KRUK zanotował bardzo dobry kwartał pod kątem inwestycji w portfele wierzytelności. W okresie od lipca do września 2018 roku Grupa zainwestowała 647 mln złotych w portfele wierzytelności i jest to jeden z najlepszych kwartałów w historii. W tym roku KRUK zainwestował już 1,05 mld złotych, czyli więcej niż w całym 2017 roku.

– Jesteśmy w dobrym momencie, jeśli chodzi o zakupy na rynkach, na których działamy. To będzie najlepszy rok dla KRUKa na rynku polskim, bo tu przypadła prawie połowa łącznych nakładów od początku roku. W Rumunii, po spokojnym początku roku, banki wracają na rynek z kolejnymi transakcjami. Do tego podaż we Włoszech i w Hiszpanii pozostaje niezmiennie silna. Chcemy wykorzystać ten czas, dlatego w czwartym kwartale pozostaniemy aktywni – mówi Piotr Krupa, prezes KRUK S.A.

KRUK w trzecim kwartale kupił w sumie 51 portfeli wierzytelności o łącznej wartości nominalnej 3,7 miliarda złotych za cenę 647 milionów złotych. Od początku roku KRUK zainwestował łącznie już ponad 1,05 mld zł, czyli więcej niż w całym 2017 roku. Najwyższe nakłady w pierwszych trzech kwartałach pochodziły z rynku polskiego, a w dalszej kolejności włoskiego oraz hiszpańskiego. Łącznie te trzy kraje odpowiadały za 90% inwestycji.

W trzecim kwartale 2018 roku Grupa KRUK odzyskała 381 miliony złotych z nabytych portfeli wierzytelności, a łącznie od początku roku już 1,14 mld złotych, czyli 83% wyniku całego poprzedniego roku.