Monedo dołącza do Związku Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce

Monedo dołącza do Związku Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce

Monedo Polska (do niedawna Kreditech), światowy pionier wykorzystywania automatycznej analizy danych, sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego w procesie oceny zdolności kredytowej dołączył do grona firm zrzeszonych w Związku Przedsiębiorstw Finansowych.

Celem współpracy firm zrzesznych w ZPF jest wymiana wiedzy i doświadczeń w oparciu o standard etyczny organizacji, a także rozpowszechnianie dobrych praktyk oraz standardów odpowiedzialnego biznesu wśród polskich firm finansowych. Działający od 1999 roku, Związek Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce jest uznaną organizacją zrzeszającą ponad 100 wiodących podmiotów finansowych. Kształtuje polski rynek finansów, promując profesjonalizm, wzajemny szacunek oraz konserwatywne wartości i zasady etyczne w celu zrównoważonego rozwoju. Związek jest członkiem powołanej przez Ministra Finansów Rady Rozwoju Rynku Finansowego, a także organizacji EUROFINAS, zrzeszającej ponad 1.200 firm europejskiego rynku kredytowego.

„W Monedo kładziemy szczególny nacisk na przejrzystość działań oraz profesjonalizm i innowacyjność usług, które oferujemy naszym klientom. Dołączyliśmy do Związku Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce, gdyż łączy nas wspólny kompas moralny oraz silne poczucie odpowiedzialności zarówno za klientów, jak i za przyszłość całego sektora finansowego” – podkreśla Krzysztof Komosa, Prezes Zarządu Monedo Polska.

Monedo to jeden z niewielu fintechów o ugruntowanej pozycji, który działa na skalę międzynarodową, świadcząc usługi pożyczkowe w Hiszpanii, Indiach, Polsce oraz Rosji. W naszym kraju firma jest obecna od 2012 roku. Udziela pożyczek ratalnych oraz finansuje sprzedaż POS (Point-Of-Sale) we współpracy z największymi operatorami e-commerce. Monedo był pierwszym operatorem płatności odroczonych w Polsce (usługę oferuje z platformą PayU).

W maju 2020 roku firma zakończyła dwuletni okres wdrażania nowej strategii działania, którego zwieńczeniem była niedawna zmiana nazwy z Kreditech na Monedo. Fintech koncentruje się na rozwoju działalności pożyczkowej dla klientów near-prime, czyli osób które z różnych powodów nie mogą lub nie chcą korzystać z finansowania oferowanego przez banki. W Polsce jest jedynym alternatywnym pożyczkodacą finansującym zakupy online z wykorzystaniem rat i płatności odroczonych.

„Monedo dołącza do rodziny samorządowej ZPF, ponieważ podzielamy filozofię potrzeby budowania kapitału społecznego na rynku usług finansowych. W szczególności obecnie, kiedy mierzymy się z bezprecedensowym kryzysem ekonomicznym, nasi członkowie będą mieć do odegrania ważną rolę, zapewniając konsumentom dostęp do finansowania ich potrzeb, a jednocześnie uczestnicząc w przywracaniu gospodarki na ścieżkę wzrostu. – Andrzej Roter, Prezes Zarządu Związku Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce.

O Monedo

Monedo jest pozabankowym pożyczkodawcą online. Celem firmy jest zapewnienie klientom swobody finansowej w sposób, w który nie są w stanie jej dostarczać tradycyjne instytucje finansowe. Monedo działa na rynku hiszpańskim, indyjskim, polskim i rosyjskim, gdzie udzieliło już ponad dwóch milionów pożyczek i obsłużyło ponad milion klientów.

Monedo jest światowym pionierem w wykorzystaniu rozwiązań informatycznych, sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego do oceny zdolności kredytowej klientów, oceny ryzyka kredytowego i udzielania pożyczek za pośrednictwem partnerów e-commerce. Firma oferuje klientom szereg elastycznych, spersonalizowanych możliwości kredytowania, a także udziela pożyczek w e-commerce, gdzie kupujący mogą wybrać Monedo jako metodę płatności podczas zakupów online (w postaci rat lub płatności odroczonych).

Monedo powstało w Hamburgu, w Niemczech w 2012 roku. Buduje go zespół najlepszych fachowców z branży finansowej i specjalistów od technologii. Firma zatrudnia ponad 350 osób, reprezentujących ponad 40 narodowości w siedmiu różnych krajach.