Monevia, fintech mikrofaktoringowy specjalizujący się w finansowaniu należności MŚP, wśród członków Związku Przedsiębiorstw Finansowych.

Monevia, fintech mikrofaktoringowy specjalizujący się w finansowaniu należności MŚP, wśród członków Związku Przedsiębiorstw Finansowych.

Monevia to najdłużej działający w Polsce fintech mikrofaktoringowy, specjalizujący się w finansowania należności mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw, w 100% online.

Oferta Spółki odpowiada przede wszystkim na potrzeby mikro- i małych przedsiębiorców, którzy z uwagi na niski poziom obrotów, słabe wyniki finansowe czy brak zabezpieczeń, nie mogą skorzystać z ofert banków i innych instytucji finansowych. Mikrofaktoring w Monevii jest atrakcyjną alternatywą dla kredytów i pożyczek. Skierowany jest zwłaszcza do tych podmiotów, które chętnie korzystają z zewnętrznych źródeł finansowania – szybkich, elastycznych i łatwych w dostępie.

Monevia udostępnia gotówkę zamrożoną w formie faktur z odroczonymi terminami płatności – nawet do 90 dni. W tym celu udostępnia swoim klientom Platformę Monevia – autorski i innowacyjny system dostępny na www.monevia.pl, obsługujący należności 24/7. Platforma umożliwia sprzedaż faktur niewymagalnych w dowolnym miejscu na Ziemi, z dowolnego komputera czy urządzenia mobilnego. Intuicyjny panel klienta pozwala na pełną samodzielność klientów w decydowaniu kiedy i jakie faktury finansować. Informacje o etapie procesu transakcyjnego publikowane są na bieżąco w formie raportów oraz wysyłane na żądanie poprzez email lub sms.

Monevia zdecydowała się dołączyć do grona przedsiębiorstw zrzeszonych w ZPF, ponieważ chcemy mieć realny udział w budowaniu rynku finansowego w Polsce. Na co dzień wspieramy płynność finansową firm i chcemy nadal wzmacniać wizerunek Monevia jako instytucji finansowej godnej zaufania. Nasz produkt finansowy jest prosty i transparenty, tak samo przejrzyście chcemy dostarczać rynkowi wiarygodne informacje. Śledząc rosnącą specjalizację usług finansowych, chcemy dzielić się i wymieniać wiedzą oraz doświadczeniem z innymi członkami ZPF oraz pozostałymi użytkownikami na rynku usług finansowych – powiedział Maciej Drowanowski, CEO Monevii.

Więcej o firmie: https://www.monevia.pl/