Nest Bank, Gothaer i hapipożyczki zdobywcami Laurów Pośredników 2018

Nest Bank, Gothaer i hapipożyczki zdobywcami Laurów Pośredników 2018

Przedstawiciele sektora pośrednictwa finansowego, zrzeszeni w KPF, wybrali instytucje finansowe, działające według najwyższych standardów we współpracy z podmiotami pośredniczącymi w sprzedaży ich produktów. W tegorocznej, trzeciej już edycji konkursu o „Laur Pośredników Finansowych”, miejsca pierwsze w swych kategoriach zajęli: Nest Bank, Gothaer oraz hapipożyczki.

„Laur Pośredników Finansowych” to inicjatywa przedstawicieli sektora pośrednictwa finansowego, zrzeszonych w KPF, polegająca na dokonaniu oceny partnerskich instytucji finansowych i przyznaniu wyróżnień tym, których standardy w zakresie współpracy z pośrednikami są najwyższej jakości. Oceniane instytucje podzielono na trzy kategorie: bank, instytucja pożyczkowa i towarzystwo ubezpieczeniowe. W głosowaniu pod uwagę brane są m.in. standardy współpracy i komunikacji ocenianej firmy z pośrednikami oraz sprawność, przejrzystość i przewidywalność procesu sprzedaży produktu. W ty roku kryteria konkursowe poszerzono o te związane z monitorowaniem jakości agencyjnych praktyk sprzedażowych celem przeciwdziałania zjawisku missellingu i wyłudzeniom.

Poprzez ten projekt chcemy również wpływać na wzrost świadomości w zakresie praktycznego znaczenia etycznych zachowań w tej branży, a w konsekwencji przyczyniać się do budowy kapitału społecznego w rynku finansowym, którego najważniejszymi źródłami są współpraca i zaufanie – wyjaśnia Andrzej Roter, Prezes Zarządu KPF.

Pieczę nad poprawnością przebiegu konkursu pod kątem formalno–prawnym sprawował partner merytoryczny konkursu – Kancelaria Wierzbowski Eversheds Sutherland.

Laureaci „Lauru Pośredników” w kategorii: bank:
I miejsce – Nest Bank SA
II miejsce – Alior Bank SA
III miejsce – TF Bank AB

Laureaci „Lauru Pośredników” w kategorii: instytucja pożyczkowa:
I miejsce – hapipożyczki
II miejsce – AASA Polska S.A.
III miejsce – Cross Loan Sp. z o.o. ex aequo Axcess Financial Poland Sp. z o.o.

Laureaci „Lauru Pośredników” w kategorii: ubezpieczenia:
I miejsce – Gothaer TU S.A.
II miejsce – Grupa Generali
III miejsce – Grupa PZU

Nagrody zostały wręczone 2 października 2018 r., podczas IV Kongresu Pośrednictwa Finansowego zorganizowanego przez Konferencję Przedsiębiorstw Finansowych.