Nest Bank wprowadza kredyt na rozwój dla mikrofirm

Nest Bank uruchomił właśnie nowy kredyt inwestycyjny dla mikrofirm. BizNest Kredyt na Rozwój skierowany jest do firm, które chcą realizować inwestycje i potrzebują na nie pieniędzy w bardzo krótkim czasie. W ramach oferty Nest Bank zapewnia pomoc w całym procesie wnioskowania, w tym w przygotowaniu biznes planu. 

BizNest Kredyt na Rozwój to oferta skierowana do mikro przedsiębiorców. Z założenia ma ona wspierać realizację inwestycji – zarówno tych dużych i długoterminowych, jak i mniejszych, okazyjnych i wymagających szybkiego dostępu do gotówki.

NEST_Przedstawiciel i architekt copy.jpg

Nasze badania wskazują, ze aż 50% mikrofirm nigdy nie korzystało z kredytów bankowych*. Co ciekawe prawie 11% z nich nie wzięło kredytu ponieważ nie znalazło oferty spełniającej ich oczekiwania. Projektując Biznest Kredyt na Rozwój skupiliśmy się na tym, aby odpowiadał on na oczekiwania mikrofirm. Zależało nam także na tym,  aby nasz bank był jak dobry partner biznesowy – wspierał na każdym etapie realizacji inwestycji i pomagał zrealizować plany, które nie mogą czekać tygodniami na finansowanie. Główną zaletą tego rozwiązania jest elastyczność. Klient wnioskuje o kredyt  w procesie bez nadmiernych formalności i konieczności zabezpieczenia go własnym majątkiem – mówi Agnieszka Porębska-Kość, Członek Zarządu Nest Banku, odpowiedzialna za pion rozwoju produktów

Kredyt na rozwój w Nest Banku został stworzony z myślą o najmniejszych przedsiębiorstwach – w odpowiedzi na ich specyficzne potrzeby. Dlatego jest on tak prosty  w uzyskaniu jak kredyt gotówkowy. Przedsiębiorca nie musi ustanawiać dodatkowych zabezpieczeń. Oferta jest dostępna z zabezpieczeniem w postaci gwarancji PLG COSME, dzięki której klient może otrzymać atrakcyjne warunki cenowe (niższą niż w ofercie standardowej marżę i prowizję), dodatkowo kredytobiorca nie jest zobowiązany do zabezpieczenia kredytu własnym majątkiem. Ponadto BIZNest Kredyt na Rozwój pozwala na sfinansowanie nawet 100% wartości inwestycji.

Bank nie tylko udzieli kredytu, ale też pomoże stworzyć biznes plan

Nest Bank oferuje swoim klientom także pomoc w przygotowaniu biznes planu. Doradca w trakcie spotkania z klientem przeprowadzi wywiad, zadając pytania dotyczące realizowanej przez niego inwestycji i na podstawie udzielonych odpowiedzi pomoże przygotować biznes plan.

***

* Na podstawie badania „Indeks Bezpieczeństwa Finansowego” będącego badaniem opinii zrealizowanym na grupie 1030 przedsiębiorców przez agencję SW RESEARCH na zlecenie Nest Bank S.A., w dniach 21.09-03.10.2018 r.