Nowa aplikacja mobilna eurobanku. Sama dostosuje się do użytkownika

Aktywacja aplikacji mobilnej w eurobanku nie wymaga już wizyty w placówce lub kontaktu z infolinią. To tylko jedno z rozwiązań, które w jej ramach zaproponował Klientom eurobank. Dodatkowo mogą oni korzystać ze starej wersji bankowości mobilnej z systemami Android oraz iOS.

W poniedziałek 15 stycznia 2018 r. do oferty eurobanku trafiła nowa wersja aplikacji mobilnej. Klienci mogą ją pobrać ze sklepów Google Play na urządzenia z systemem Android. W najbliższych dniach aplikacja zostanie również udostępniona użytkownikom urządzeń z systemem iOS.

Jedną z nowości w aplikacji jest to, że jej aktywacja nie wymaga już wizyty w placówce eurobanku lub połączenia z infolinią. Wystarczy po pierwszym uruchomieniu aplikacji podać swoje dane, a następnie zaakceptować regulamin i potwierdzić aktywację przy użyciu otrzymanego kodu.

eurobank postawił na personalizację

W nowej aplikacji mobilnej eurobank postawił na to, by „uczyła się” ona swojego użytkownika. Dzięki temu w przypadku przelewów do zdefiniowanych odbiorców aplikacja sama podpowiada użytkownikowi najczęściej wybieranych odbiorców oraz trzy kwoty, które najczęściej do nich przesyła.

Dodatkowo Klienci zyskali możliwość spersonalizowania aplikacji dzięki trzem klawiszom skrótów na ekranie głównym. Mogą wskazać najczęściej wykonywane operacje np. doładowanie telefonu, przelewy czy spłatę karty kredytowej.

Nowa aplikacja eurobanku umożliwia także ustawienie własnego awatara

Projektując aplikację mobilną zależało nam przede wszystkim na tym, by była ona jak najbardziej użyteczna dla Klienta i dostosowana do jego indywidualnych potrzeb. W praktyce praca polegała na tworzeniu kolejnych ekranów i funkcjonalności, a następnie testowaniu ich z użytkownikami. Dzięki ich sugestiom mogliśmy dostosować aplikację do oczekiwań Klientów – podkreśla Wojciech Mikołajczyk, product manager z Departamentu Kanałów Zdalnych w eurobanku.

Użytkownik nowej aplikacji mobilnej na głównym ekranie po zalogowaniu zobaczy stan środków dostępnych na wybranym przez siebie rachunku.

Za pomocą kilku kliknięć jest w stanie założyć rachunek oszczędnościowy, a także rachunek walutowy w dolarach, euro lub funtach brytyjskich.

Uproszczone zostało również wykonywanie przelewów wewnętrznych między kontami Klienta – zamiast wybierać odpowiednie rachunki z listy użytkownik może tylko „przeciągnąć” ikonkę rachunku, z którego przelew wychodzi na ikonkę konta, na którym zostaną zaksięgowane środki. Gdy wskaże kwotę przelewu, jego tytuł oraz zatwierdzi transakcję, na ekranie pojawi się animacja symbolizująca przesyłanie środków.

Klienci wciąż mają dostęp do starej aplikacji

eurobank udostępnił Klientom nową wersję aplikacji mobilnej, ale jednocześnie nie odbiera im możliwości korzystania ze starej. W ten sposób daje użytkownikom czas na to, by przyzwyczaili się do zmiany.

W nowej wersji aplikacji Klienci dostali dostęp do następujących funkcjonalności:

  • obsługa posiadanych produktów, jak konto osobiste, rachunek oszczędnościowy, konto walutowe karty debetowe i kredytowe, lokaty
  • realizacja przelewów zewnętrznych, wewnętrznych, na kod QR, a także doładowań telefonów
  • zmiana limitów na kartach,
  • obsługa kredytu gotówkowego w tym wakacje kredytowe, wcześniejsza spłata kredytu
  • zastrzeganie kart oraz dowodu osobistego
  • logowanie biometryczne przy użyciu odcisku palca
  • lokalizacja placówek i bankomatów

Docelowo w aplikacji zostaną również wprowadzone poniższe funkcjonalności:

  • mobilna autoryzacja do realizacji transakcji w bankowości internetowej
  • przelewy do urzędu skarbowego
  • płatności HCE

Coraz więcej Klientów korzysta z bankowości mobilnej

eurobank zaproponował Klientom pierwszą aplikację mobilną w sierpniu 2013 roku. Od tamtej pory można zaobserwować, że Klienci coraz chętniej korzystają z tego, co oferuje im bankowość mobilna.

Ponad 132 tysiące Klientów eurobanku przynajmniej raz w miesiącu loguje się na swój rachunek przy pomocy urządzenia mobilnego. Wśród nich około 34,6 tysiąca loguje się wyłącznie z urządzenia mobilnego.

Popularnością wśród Klientów cieszy się także biometria. Obecnie logowania za pomocą odcisku palca stanowią już 15 proc. wszystkich logowań mobilnych w eurobanku.

Szczegóły oferty eurobanku, w tym m.in. Regulamin konta dla osób fizycznych, Przewodnik po Bankowości Elektronicznej zawierający informacje o wymaganych systemach operacyjnych na urządzeniach mobilnych są dostępne na www.eurobank.pl oraz w placówkach Euro Banku S.A..