Nowi Członkowie ZPF

Nowi Członkowie ZPF

We wrześniu grono Członków Związku Przedsiębiorstw Finansowych poszerzyło się o trzy firmy: Inkaso Kredytowe sp. z o.o., Lendo Polska oraz Stanisław Duda Legal (właściciel porównywarki Czerwona-skarbonka.pl). Tym samym ZPF zrzesza już 113 podmiotów, identyfikujących się z misją naszej organizacji, jaką jest budowanie kapitału społecznego na rynku finansowym.

Inkaso Kredytowe to spółka obecna na rynku od roku 2014. Specjalizuje się w serwisie na zlecenie i zakupie wierzytelności sektorów B2C i B2B. W swojej działalności i rozwoju łączy poszanowanie regulacji prawnych z dbałością o stały rozwój technologii wykorzystywanej w procesie windykacji. Efektywną windykacją polubowną i sądowo-egzekucyjną wypracowała w obsłudze dziesiątek tysięcy wierzytelności sektora pożyczkowego. W nowej rzeczywistości regulacyjnej, spółka stawia na rozwój nowych procesów windykacyjnych, które chce aplikować w obsłudze i rozszerzaniu swojej obecności m.in. na rynek bankowy, ubezpieczeniowy, telekomunikacyjny, energetyczny.

Lendo Polska jest częścią skandynawskiej grupy Lendo, która powstała w 2007 roku. Dziś Lendo jest największym brokerem finansowym on-line w Szwecji i Norwegii. Jest też w pierwszej trójce brokerów w Finlandii. Lendo rozwija się bardzo dynamicznie, notując wzrosty rzędu 40% rok do roku i dzięki temu udziały Grupy w rynku pośrednictwa finansowego online w Skandynawii przekraczają już 50%. Z usług Lendo w Szwecji skorzystało już ponad 1,5 miliona osób. W ubiegłym roku Lendo zadebiutowało na kolejnych europejskich rynkach: m.in. w Danii, Austrii i Polsce. W Polsce Lendo działa pod adresem www.lendopolska.pl, dostarczając klientom bezpłatny, w pełni zautomatyzowany dostęp do ofert wielu banków i instytucji pożyczkowych. Dzięki platformie, nazwanej przez firmę Bezpośrednikiem Kredytowym, klient może złożyć jeden wniosek, a następnie bez pośredników i bez żadnych dodatkowych opłat wybrać najlepszą dla siebie ofertę.

Należąca do Stanisław Duda Legal Czerwona-skarbonka.pl to prawdopodobnie najszybciej rozwijająca się porównywarka w branży finansowej. W ciągu 2 lat działalności weszła do ścisłej czołówki firm, które dostarczają sprzedaży dla firm pożyczkowych. Platforma generuje kilkanaście tysięcy konwersji i ponad 400 tys. sesji miesięcznie. Czerwona-skarbonka.pl nie zamierza jednak skupiać się jedynie na pożyczkach pozabankowych, dlatego planuje rozpocząć także działalność na rynkach bankowych i ecommerce. Rozwija się także poza granicami kraju – od początku bieżącego roku jest obecna na rynku hiszpańskim. Misją firmy jest stworzenie portalu, dzięki któremu wybór pożyczki pozabankowej nie będzie ryzykiem, a świadomym i pewnym wyborem.