Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu i ZPF wspólnie otwierają nowy kierunek studiów podyplomowych „Nowoczesne technologie w finansach – Fintech”

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu i ZPF wspólnie otwierają nowy kierunek studiów podyplomowych „Nowoczesne technologie w finansach – Fintech”

Studia podyplomowe Fintech, Nowoczesne technologie w finansach studia

W październiku 2021 r. po raz pierwszy na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu uruchomione zostaną dwusemestralne, podyplomowe studia poświęcone wykorzystaniu nowoczesnych technologii w finansach. Studia prowadzone są we współpracy ze Związkiem Przedsiębiorstw Finansowych. W trakcie dwóch semestrów nauki w formule hybrydowej uczestnicy studiów będą mieli okazję poszerzyć i pogłębić swoją wiedzę na temat wykorzystania najnowszych technologii w finansach.

Głównym celem studiów jest pokazanie uczestnikom jak szerokim i zróżnicowanym pojęciem jest FinTech – podkreśla dr Artur A. Trzebiński, kierownik studiów i doradca ZPF – Nacisk położony jest na pracę zespołową i interdyscyplinarne podejście. Uczestnicy studiów dowiedzą się o modelach biznesowych, zachowaniu klientów oraz szyciu usług i produktów finansowych na „miarę”.

Program studiów podzielony jest na cztery bloki tematyczne. W bloku „Otoczenie prawne” uwaga skupiona jest na aspektach prawnych regulujących działalność podmiotów sektora fintech. W drugim bloku, „Otoczenie ekonomiczne i finansowe”, uczestnicy dowiedzą się o ekonomii współdzielenia, finansach behawioralnych i najnowszych trendach w sektorze fintech. Kolejny blok poświęcony jest zachowaniu klientów i komunikacji. W ramach warsztatów studenci opierając się na metodyce Design Thinking będą mieli okazję pracować nad wyzwaniem z obszaru fintech. Ostatnim i największym blokiem tematycznym są „Technologie”. W programie m.in. RoboAdvise, LedTech, InsurTech, Paytech, sztuczna inteligencja.

Większość zajęć prowadzona będzie przez praktyków, którzy na co dzień pracują z najnowszymi technologiami i rozwiązaniami. Dzięki temu możliwe jest wykorzystanie na zajęciach case studies i sesji Q&A – mówi dr Artur A. Trzebiński. – Zajęcia prowadzone będą w formie virtual class i trybie stacjonarnym. Zależy nam na jak największej integracji uczestników studiów i zaangażowaniu w zajęcia.

Studia kierowane są do osób zajmujących się zawodowo finansami: pracowników banków, agencji ratingowych, domów maklerskich, funduszy inwestycyjnych oraz przedsiębiorców z sektora fintech, jak również osób, które dopiero zamierzają rozwijać swoją karierę zawodową w sektorze fintech.

Więcej informacji i rekrutacja:

https://www.podyplomowe.ue.wroc.pl/114,1782,nowoczesne_technologie_w_finansach_fintech.html