Nowy nieregularnik "NieNieOdpowiedzialni" już dostępny

Nowy nieregularnik "NieNieOdpowiedzialni" już dostępny

Drugi numer gazety „NieNieOdpowiedzialni” podsumowuje konferencję o tej samej nazwie, której motywem przewodnim stało się zagadnienie: „Wybory liderów: wskaźniki czy wartości?”. Październikowe wydarzenie, które zgromadziło praktyków rynku i ekspertów, specjalizujących się w dziedzinie etyki i społecznej odpowiedzialności biznesu, współorganizowała Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych. KPF wsparła również wydanie czasopisma.

Czy sformułowanie „etyczny biznes” to oksymoron? M. in. odpowiedzi na to pytanie szukają autorzy, publikujący swoje opinie na łamach drugiego numeru. Także w kontekście niskiego poziomu zaufania Polaków do instytucji finansowych, co ujawniły wyniki badania, przeprowadzonego przez Dom Badawczy Maison na zlecenie KPF i ANG Spółdzielni Doradców Kredytowych. O swoim pojmowaniu CSR i jego przełożeniu na praktykę biznesową piszą menedżerowie, zarządzający przedsiębiorstwami finansowymi, wśród nich Philippe Saffray, prezes MACIF Życie TUW, Członka KPF.

Na potrzebę budowy kapitału społecznego wskazuje Andrzej Roter, Dyrektor Generalny KPF. Na łamach pisma o kwestii odpowiedzialności i etyczności instytucji finansowych swoimi refleksjami dzielą się profesorowie Bolesław Rok z Centrum Etyki Biznesu Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie i Dariusz Filar z Uniwersytetu Gdańskiego. Teksty autorstwa prof. Anny Lewickiej – Strzałeckiej (jego wersja filmowa do obejrzenia TUTAJ) i redaktora Pawła Oksanowicza, traktujące o sytuacji, w jakiej znaleźli się frankowicze po uwolnieniu szwajcarskiej waluty, zwracające uwagę na odpowiedzialność banków, ale i kredytobiorców, którzy z tej lekcji powinni wyciągnąć wnioski.

Nieregularnik „NieNieodpowiedzialni” został wydany w nakładzie 3000 tysięcy egzemplarzy.