Nowy standard w windykacji? Intrum Justitia wprowadza płatności PayU

Najpopularniejszą formą płatności w Internecie są szybkie e-przelewy, które wybiera 48 proc. Polaków. Tak wynika z najnowszego badania „Płatności cyfrowe 2016”, opublikowanego przez Izbę Gospodarki Elektronicznej. Trendy technologiczne nie omijają rynku windykacji – Intrum Justitia wprowadza nowość na polskim rynku, czyli płatności za zobowiązania przez system PayU.

Realia dzisiejszej gospodarki niejednokrotnie zmuszają przedsiębiorców do podjęcia działań mających na celu zwiększenie lub odzyskanie straconej płynności finansowej. W związku z tym, firmy windykacyjne wprowadzają do swojej działalności szereg nowych, innowacyjnych rozwiązań. Wszystko po to, aby proces odzyskiwania należności był bardziej efektywny, jak również wygodny dla osób spłacających swoje zobowiązania.

Intrum Justitia z PayU

Z początkiem stycznia firma Intrum Justitia wprowadziła do swojej oferty możliwość spłaty należności za pomocą systemu szybkich płatności PayU, który umożliwia realizację płatności elektronicznych w szybki, łatwy i bezpieczny sposób, zarówno z poziomu komputera, jak i urządzeń mobilnych. Dzięki wprowadzeniu takiego rozwiązania, wszelkie zobowiązania na rzecz Intrum Justitia można uregulować w bardzo prosty sposób – wystarczy kliknięcie na specjalną ikonę, która automatycznie przekieruje nas na stronę PayU.

Płatności internetowe, w tym mobilne, to wygodny i bezpieczny sposób, gwarantujący bezbłędne opłacenie należności, bo żadnych danych (numer rachunku, nazwa odbiorcy, kwota itp.) nie trzeba wpisywać ręcznie. Dzięki zautomatyzowaniu procesu eliminujemy ryzyko popełnienia błędu. Dodatkowo, udostępnienie takiego rozwiązania upraszcza proces i więcej płatności jest wykonywanych terminowo, a to ważne dla obu stron transakcji – mówi Joanna Pieńkowska-Olczak, Dyrektor ds. Produktów i Usług Płatniczych w PayU S.A.

Zobowiązanie spłacone za pośrednictwem systemu płatności internetowych zostaje natychmiastowo zaksięgowane (w czasie rzeczywistym) na właściwym koncie. Wszystko to z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa, ponieważ każda transakcja jest należycie chroniona, a dane szyfrowane.

Taka forma płatności to inwestycja w przyszłość i znaczne udogodnienie dla osób spłacających swoje zobowiązania. Według danych Izby Gospodarki Elektronicznej, ponad 1/3 Polaków przyznaje, że dokonuje płatności za pomocą urządzenia mobilnego. Transakcje te wyprzedzają już tradycyjne płatności online, z których korzysta 36 proc. ankietowanych.

W podejmowanych działaniach nie możemy zapomnieć o rozwoju technologicznym. Tylko kompleksowe i profesjonalne działania oraz adaptacja do nowych warunków rynkowych pozwolą nam na realizację celu, jakim jest dostarczanie usług na najwyższym poziomie. Właśnie dlatego zdecydowaliśmy się na podjęcie współpracy z PayU – komentuje Krzysztof Krauze, prezes Intrum Justitia.

Wprowadzone płatności za pomocą systemu PayU są obecnie w fazie testów. Firma liczy jednak na to, że wdrożone udogodnienie spotka się z aprobatą ze strony zarówno partnerów biznesowych, jak i dłużników.