Odpowiedzialny Biznes. Kompendium CSR

Odpowiedzialny Biznes. Kompendium CSR

W dniu 21 czerwca w Rzeczpospolitej ukazała się jubileuszowa edycja „Odpowiedzialny Biznes – Kompendium CSR”. W tej chwili jest to najszerzej dystrybuowana publikacja na temat społecznej odpowiedzialności biznesu w Polsce. Tematem przewodnim publikacji jest barometr odpowiedzialności i zaangażowania społecznego biznesu.

W Kompendium znajdą Państwo między innymi:

– Wywiad z Muhammadem Yunusem, laureatem Pokojowej Nagrody Nobla, którego działalność odmieniła losy kilkuset milionów najbiedniejszych ludzi,
– Rozmowę z siostrą Małgorzatą Chmielewską ze Wspólnoty Chleb Życia, osobą oddaną przedsiębiorczości społecznej,
– Temat odpowiedzialności w łańcuchu dostaw zainspirowany niedawną tragedią w Bangladeszu,
– Najważniejsze wydarzenia odpowiedzialnego biznesu i filantropii w Polsce.

Ponadto, o nowych wytycznych do raportowania pozafinansowego pisze Teresa Fogelberg, Deputy Chief Executive międzynarodowej organizacji Global Reporting Initiative. O innowacyjnym podejściu do inwestowania, które uwzględnia również społeczne korzyści, pisze natomiast R. Paul Herman, prezes HIP Investor Inc. Katarzyna Jędrzejewska, laureatka Pióra Odpowiedzialności 2012, porusza z kolei temat nierówności na rynku pracy i dyskryminowania osób niepełnosprawnych. Przeczytamy także o moralnym aspekcie płacenia podatków oraz o fundacjach korporacyjnych.

„To już 10., jubileuszowa edycja publikacji, która ma największy udział treści merytorycznych spośród masowych publikacji piszących o CSR i CCI (corporate social responsibility oraz corporate community involvement). Od blisko 5 lat przedstawiamy kompleksowo temat odpowiedzialności biznesu, współpracując z ekspertami tematu w Polsce oraz prezentując merytoryczne case studies partnerów” – mówi Marek Kłopotowski, koordynujący prace nad publikacją.

Patronami Kompendium CSR są: PRoto, RadioZet, Onet, Biznes.pl.

 

Pełną wersję raportu można pobrać TUTAJ.