„Perła Polskiej Gospodarki” dla Grupy Ubezpieczeniowej Europa

Grupa Europa już po raz  drugi otrzymała tytuł „Perła Polskiej Gospodarki”. Wyróżnienie otrzymują najlepsze podmioty gospodarcze wyłonione przez ekspertów Szkoły Głównej Handlowej. Inicjatorem rankingu jest magazyn ekonomiczny Polish Market.

Podstawowym warunkiem zakwalifikowania do rankingu jest osiągnięcie przez firmę min. 100 mln zł przychodu rocznie. Na podstawie danych udostępnionych przez firmy ocenie poddawane są kluczowe aspekty składające się na kondycję finansową przedsiębiorstwa, czyli rentowność, płynność finansowa oraz poziom zadłużenia. Za metodologię odpowiadają eksperci z Instytutu Ekonometrii SGH w Warszawie.

Nagroda ta potwierdza dojrzałość i stabilność naszej organizacji. Mamy jednocześnie świeże spojrzenie na rynek, co udowadniamy wprowadzając innowacyjne produkty. Są one odpowiedzią na potrzeby klientów, które nie zostały jeszcze dostrzeżone, a mają duży potencjał. Zmienne warunki rynkowe traktujemy jak wyzwanie, a nie przeszkodę. W natłoku codziennej pracy nie zapominamy jednak, dla kogo tworzymy ubezpieczenia. To klient jest punktem odniesienia dla naszych działań – mówi Marat Nevretdinov, wiceprezes TU na Życie Europa i TU Europa.

Grupa Europa od ponad 20 lat tworzy innowacyjne produkty ubezpieczeniowe dostosowane do potrzeb najbardziej wymagających klientów. Oferuje polisy ochronne, turystyczne, sportowe oraz autorskie rozwiązania inwestycyjne, sprzedawane we współpracy z wiodącymi bankami i pośrednikami ubezpieczeniowymi. Jest częścią Talanx International i Meiji Yasuda, jednych z największych firm ubezpieczeniowych na globalnym rynku. Grupę tworzą: Towarzystwo Ubezpieczeń Europa S.A. oraz Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie Europa S.A.