Pomoc językowa w podróży zagranicznej od TU Europa

10/05/2017

Ubezpieczenie podróżne Travel World, oferowane przez Towarzystwo Ubezpieczeń Europa, jest dostępne w nowej odsłonie. Ze zmian najbardziej ucieszą się osoby, dla których brak znajomości języka obcego jest przeszkodą w podróżowaniu. Wykupiona polisa zagwarantuje im pomoc asystenta językowego w razie trudnych sytuacji za granicą.

Jedną z największych obaw Polaków związaną z podróżami poza granice kraju jest bariera językowa. Aż 19 proc. ankietowanych biorących udział w badaniu „Podróże zagraniczne w motywacjach i oczekiwaniach Polaków” przeprowadzonym na zlecenie TU Europa, wskazało ten element jako utrudniający wyjazd lub wpływający na wybór miejsca podróży. W odpowiedzi na sygnały płynące z badania oraz analizę potrzeb klientów TU Europa wprowadziło w polisie Travel World usługę wsparcia lingwistycznego w razie nagłego zachorowania, nieszczęśliwego wypadku, kradzieży czy rabunku. Wystarczy, że klient lub towarzysząca mu osoba skontaktuje się telefonicznie z Centrum Pomocy, a konsultant pomoże porozumieć się z lekarzem, policjantem czy obsługą lotniska.

– Bariera językowa dodatkowo zwiększa dyskomfort spowodowany chorobą czy wypadkiem. Możliwość uzyskania wsparcia lingwistycznego uspokoi więc osoby obawiające się trudności w kontakcie z obcokrajowcami w sytuacjach awaryjnych. Dzięki temu śmielej będą wybierać cele podróży. Mając świadomość, że mogą liczyć na wsparcie, być może pozwolą sobie na zrealizowanie marzeń podróżnych – argumentuje Tomasz Janas, dyrektor Departamentu Biur Podróży i Gwarancji TU Europa.

Wprowadzenie do spectrum świadczeń pomocy asystenta językowego to nie jedyna modyfikacja oferty Travel World. Dodatkowe ubezpieczenie Bezpieczna Walizka zapewni ochronę pojemnika bagażu od kradzieży, zniszczenia lub uszkodzenia.

Kolejna zmiana w polisie dotyczy przedłużenia ochrony ubezpieczeniowej w nagłych, niezależnych od klienta sytuacjach. W przypadku, gdy powrót do kraju opóźni się z przyczyn losowych, jak np. odwołanie lub opóźnienie lotu, autokaru bądź promu, polisa będzie obowiązywała o 48 godzin dłużej.

Polisa Travel World zapewnia kompleksową ochronę podczas wyjazdów za granicę. Obejmuje m.in. pokrycie kosztów leczenia, ratownictwa, transportu oraz ochronę bagażu. W zależności od wybranego wariantu suma ubezpieczenia kosztów leczenia wynosi nawet 160 000 euro. Jednocześnie polisa charakteryzuje się dużą elastycznością – dostępne są 4 warianty z różnym zakresem ochrony oraz szereg opcji dodatkowych odpowiadających indywidualnym potrzebom turystów, m.in. ochrona w razie zaostrzenia choroby przewlekłej, dla aktywnych sportowo oraz ubezpieczenie Car Assistance na czas podróży.

Od chwili wejścia na rynek ubezpieczeń turystycznych TU Europa intensywnie rozwija współpracę z partnerami biznesowymi. Współpracuje już z ponad 1500. biurami podróży w całej Polsce, oferując ubezpieczenia zarówno grupowe, jak i indywidualne. Udziela gwarancji ubezpieczeniowych wiodącym touroperatorom w Polsce.